بهترین زمان برای چرت زدن در طول روز چه زمانی است؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۹
خواب به موقع می‌تواند ما را خلاق‌تر و سالم‌تر کند و استرس را کاهش دهد. حتی یک چرت ۲۰ دقیقه‌ای در وسط روز می‌تواند تاثیر خوبی بر بدن ما داشته باشد.

اخبار سلامت

رویداد۲۴ شاید فکر کنید که چرت زدن در روز فقط به کودکان اختصاص دارد اما فراموش نکنید که توماس ادیسون، مارگارت تاچر، النور روزولت و لئوناردو داوینچی جزو افراد مشهوری بوده‌اند که به چرت زدن علاقه زیادی داشتند. خواب به موقع می‌تواند ما را خلاق‌تر و سالم‌تر کند و استرس را کاهش دهد. حتی یک چرت 20 دقیقه‌ای در وسط روز می‌تواند تاثیر خوبی بر بدن ما داشته باشد. چرت زدن روزانه می‌تواند برای هر شخصی آرامش‌بخش باشد و بر خلق و خوی ما تاثیر خوبی بگذارد زیرا بخشی از خستگی روز را از بدن و ذهن بیرون خواهد کرد. اما در ادامه بهترین زمان برای چرت زدن را خواهیم گفت.

بهترین زمان برای چرت زدن

بهترین زمان برای یک چرت خوب بین ساعت 2-3 بعد از ظهر است. بسیاری از ما روش و زمان صحیح چرت زدن را نمی‌دانیم. برای اکثر افراد بهترین زمان چرت زدن، 2 یا 3 بعدازظهر است. در واقع بعد از صرف وعده غذایی ناهار بهترین زمان برای یک چرت عالی است. از سوی دیگر این زمان برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال افرادی که 6 صبح بیدار می‌شوند، بهترین زمان چرت روزانه برایشان ساعت 1:30 بعدازظهر است. اما اگر 7 صبح بیدار می‌شوید باید ساعت 2 بعدازظهر چرت بزنید.


بیشتر بخوانید:هرگز به شکم و پهلوی راست نخوابید!توصیه می‌شود که چرت بزنید اما مهم است بدانید که مدت زمان چرت زدن شما نباید بیش از 30 دقیقه باشد. علت این است که چرت بیش از حد، باعث خستگی، کسلی و بی‌حسی شما خواهد شد. در نتیجه برای اینکه نشاط داشته باشید، یک چرت 30 دقیقه‌ایبرایتان کافی خواهد بود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: