مجلس یازدهم احتمالاً به روی دولت شمشیر بکشد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
جلال جلالی‌زاده:
جلال جلالی‌زاده گفت: دولت در حد توان تلاش می‌کند و به دلیل محدودیت‌ها بیشتر از این نمی‌تواند برای حل مشکلات معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهاد‌های نظام را می‌گیرد و در نتیجه، مطالبه‌گری و پرسشگری مردم بیشتر می‌شود.
مجلس یازدهم
رویداد۲۴ مجلس یازدهم به زودی کار خود را آغاز کرد. مجلس یازدهم در حالی فعالیت چهار ساله خود را شروع می‌کند که بحث‌هایی مانند انتخاب رئیس مجلس یازدهم، شرایط کشور در دوران شیوع ویروس کرونا و نوع تعامل مجلس یازدهم با دولت همچنان بحث‌های اصلی پیرامون ترکیب تازه بهارستان است.

جلال جلالی‌زاده، عضو حزب اتحاد ملت، در گفتگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: در شرایطی که کشور درگیر مصائب کروناست و همچون همیشه تحریم‌های شدیدی منافع‌مان را به طور جدی تهدید می‌کند بیش از همیشه به اتحاد و انسجام نیاز داریم تا بتوانیم حتی‌القمدور گره‌های کور را باز کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت: مجلس آتی مجلسی اصولگراست که احتمالاً بخواهد به روی دولت شمشیر بکشد. اما با توجه به شرایط دشواری که به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است و در نتیجه مردم بیش از پیش مشکل را احساس می‌کنند و با کوچک‌ترین تقابلی، مجلس را عامل اصلی گرفتاری‌هایشان خواهد دانست که این فضا قطعاً برای مجلس یازدهمی‌ها مطلوب نخواهد بود.

او همچنین توضیح داد: روشن است که مجلس در ایران جایگاهش را از دست داده و نمایندگان از تاثیرگذاری و عمل به وعده‌هایی که داده‌اند عاجزند، چون می‌بینیم که الان بدعت شده است مصوبه‌های قوه مقننه یا از طرف شورای نگهبان رد می‌شود یا در مجمع تشخیص مصلحت نظام مسکوت می‌ماند. به همین دلیل مجلس‌نشینان عملاً کارایی‌شان را از دست داده‌اند و نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

بیشتر بخوانید: هنوز مجلس شروع نشده، عده‌ای خواب استیضاح رئیس‌جمهور را می‌بینند/ بعضی‌ها در کشور با عربده‌کشی آمریکا هم‌صدایی می‌کنند
جلالی‌زاده ادامه داد: همچنین باید در نظر گرفت که دولت در حد توان تلاش می‌کند و به دلیل محدودیت‌ها بیشتر از این نمی‌تواند برای حل مشکلات معیشتی مردم کاری انجام دهد که این مساله دامن همه نهاد‌های نظام را می‌گیرد و در نتیجه، مطالبه‌گری و پرسشگری مردم بیشتر می‌شود. در این شرایط مشخص است که نارضایتی عمومی به اوج خود می‌رسد، نارضایتی‌ای که برطرف کردنش به دلیل موقعیت نامناسب بسیار دشوار است.

جلال جلالی‌زاده در پایان گفت: با همه این تفاصیل، دولت باید تمام توانش را به کار گیرد تا در یک سال پایانی بتواند با کنترل مسائل و پیگیری مشکلات آرامش را به جامعه بازگرداند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: