برای درمان افسردگی، صبحانه «ماست» بخورید | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
درمان افسردگی با خوردن ماست در صبحانه امکان‎پذیر است.

اخبار سلامت

رویداد۲۴ محققان معتقدند: پروبیوتیک‎های موجود در ماست، یک جایگزین موثر برای داروهای ضدافسردگی هستند و از آلرژی‎های فصلی هم جلوگیری می‎کنند. بنابراین، برای درمان افسردگی، صبحانه، ماست بخورید.

برخی از خواص ماست
می‌دانیم که ماست برای هضم غذا، پوست شفاف‌تر و داشتن موهای براق‌ بسیار مفید است. اما به‎جز این‎ها، ماست:

از فشار خون بالا جلوگیری می‌کند.
کلسترول را کاهش می‌دهد.
سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
کمک‌تان می‌کند که وزن از دست بدهید.
به هضم غذا کمک می‌کند.
از ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ جلوگیری می‌کند.
از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.
و طبق تحقیقات جدید، درمان افسردگی با خوردن ماست در صبحانه میسر می‎شود.

 آزمایش روی موش‌ها نشان داده که باکتری‌های ماست می‌توانند فشار خون، اضطراب و افسردگی را کاهش دهند. محققان دریافتند که حضور باکتری «لاکتوباسیلوس» در بدن، روی یک متابولیت به‎ نام «کینورنین» در خون تأثیر می‌گذارد و باعث کاهش افسردگی می‌شود.

وقتی که مقدار لاکتوباسیلوس در روده موش‎ها کاهش یافت، میزان کینورنین بالا رفت و علائم افسردگی در موش‌ها پدیدار شد. در این مطالعه متخصصان از باکتری‌های پروبیوتیک در ماست، به‎عنوان جایگزین موثر برای داروهای درمان‌کننده افسردگی، استفاده کردند. محققان دریافتند که باکتری لاکتوباسیلوس موجود در ماست می‌تواند با تغییر میکروبیوم روده، افسردگی موش‌ها را برطرف کند.


بیشتر بخوانید:این ۱۴ خوراکی را هرگز در یخچال نگذارید


هدف محققان یافتن پاسخ به این پرسش بود که چگونه میکروبیوم روده، در افسردگی نقش دارد؟ به همین دلیل، میکروبیوم روده موش‌ها را، قبل و بعد از قرار گرفتن در مقابل استرس، بررسی کردند. این تیم تحقیقاتی دریافتند استرس به کاهش باکتری لاکتوباسیلوس در روده موش‌ها منجر می‌شود و این تغییر با شروع علائم مرتبط با افسردگی همراه است. بررسی‌های بیشتر نیز نشان داده است که سطح این باکتری در روده، بر سطح متابولیت خون که با ابتلا به افسردگی مربوط است، تاثیر می‌گذارد.

ماسک ضدّ چروک
۲ قاشق ماست.
۱ عدد لیموترش.
۱ تا ۲ قاشق چای‎خوری عسل.
این مواد را با ۲ عدد کپسول ویتامین E را با هم مخلوط کنید. سپس ماسک را روی صورت و گردن‎تان بگذارید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد صورت‎تان را بشویید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: