علت جذاب بودن رابطه جنسی خشن | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۱ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
رابطه جنسی خشن با هدف سوء استفاده نبوده و مساله‌ای توافقی محسوب می‌شود و افرادی که آن را تجربه کرده اند از آن به عنوان یک ارتباط جنسی قدرتمند و لذت بخش برای طرفین یاد می‌کنند.

رابطه جنسی خشن

رویداد۲۴  در هر دو جنس مرد و زن تمایل به رابطه جنسی خشن میتواند وجود داشته باشد، بطور کلی تمایل و لذت از خشونت در رابطه جنسی به شرط لذت برای فاعل نشانه سادیسم جنسی و برای مفعول به شرط لذت نشانه مازوخیسم جنسی است، تعریف دقیقتر آن رابطه جنسی که در آن لذت روانی به سبب آسیب رساندن به جسم خود یا فرد مقابل باشد نشانه اختلال میباشد و نیاز به درمان دارد.

گاهی اوقات خانم‌ها از خشونت همسرشان در رابطه جنسی گله‌مند هستند و گاهی این خشونت‌ها تا حدی بوده که باعث اسیب جدی شده است، لذا تمایل به رابطه جنسی خشن جزء خواسته‌های مشروع تلقی نمیشود.
بیشتر بخوانید: تشخیص تمایلات جنسی با تست روانشناسی

یک تحقیق اخیر که در ژورنال علوم روانشناسی تکاملی چاپ شده است، توصیحاتی برای این مساله ارائه می‌دهد. محققین از ۷۳۴ دانشجوی دانشگاه در نیویورک درباره نگرش و احیاناً تجربیاتشان درباره رابطه جنسی خشن با رضایت طرفین سئوال کرده اند. بیشتر دانشجویان شرکت کننده مونث (۷۷%) و علاقمند به جنس مخالف (۹۲%) بوده اند. بخش عمده‌ای از نمونه تحقیق (۵۲%) اعلام کرده اند که قبلاً تجربه رابطه جنسی خشن را داشته اند و بیشترین رفتار‌های رابطه جنسی خشن اعلام شده از سوی آنان ناخن کشیدن، ضربه زدن، فشار دادن، استفاده از القاب توهین آمیز، پاره کردن لباس، بستن دست و پا، استفاده از چشم بند و سیلی زدن بوده است.

قبل از توضیح بیشتر، باید اشاره کنم که نویسندگان این مقاله، این رفتار‌ها را با نام "نیروی شیطنت" نام برده اند و نه سوء استفاده یا خشونت. به خاطر داشته باشید که این‌ها رفتار‌های با رضایت طرفین بوده اند که بیشتر در روابط بلند مدت روی داده و به ندرت (کمتر از ۱ درصد مواقع) منجر به وارد آمدن آسیب جدی به طرف مقابل شده است. به عبارت دیگر، ما درباره رفتار‌هایی که در آن‌ها فرد واقعاً می‌خواسته یا تلاش کرده است که به شریک جنسی اش آسیب وارد کند، صحبت نمی‌کنیم.

در واقع، به نظر می‌رسد افراد از این نوع رابطه جنسی لذت می‌برند. وقتی از آن‌ها خواسته شده تا رابطه جنسی خشن را با رابطه جنسی عادی مقایسه کنند، زنان و مردان هر دو اعلام کرده اند که در رابطه جنسی خشن رسیدن به ارگاسم بیشتر و شدیدتر بوده، طرفین بیشتر برای راضی نمودن یکدیگر تلاش کرده، رابطه جنسی بسیار محرک‌تر بوده و عمل دخول بسیار قوی‌تر صورت گرفته است.

علاوه براین، زنان اعلام کرده اند که با رابطه جنسی خشن زودتر به حالت ارگاسم جنسی رسیده اند. با توجه به این که فاصله زیادی بین مدت زمانی که طول می‌کشد تا مردان و زنان به ارگاسم جنسی برسند (به ترتیب ۵-۶ دقیقه در مقابل ۱۳ دقیقه)، شاید این یکی از دلایلی باشد که رابطه جنسی خشن مورد توجه بسیاری از افراد بوده و اینکه چرا زنان بیشتر به مشاهده این دسته از فیلم‌های جنسی تمایل داشته اند: رابطه جنسی خشن ممکن است بتواند به کاهش فاصله زمانی بین ارگاسم در مردان و زنان کمک کند.

به شرکت کنندگان در تحقیق گفته شده، لیستی طولانی از محرک‌های احتمالی برای رابطه جنسی خشن داده شده و از آن‌ها خواسته شده تا گزارش دهند آیا هرگز به خاطر هیچ کدام از این دلایل تشویق به داشتن رابطه جنسی خشن شده اند یا خیر. در بین این عوامل محرک مواردی مانند امتحان کردن یک چیز جدید، دلزدگی و بدست آوردن یک رویا مرسوم‌ترین گزینه‌ها بودند. این امر به ما می‌گوید که رابطه جنسی خشن معمولاً برای برآورده ساختن نیاز ما به تجربه کردن چیز‌های جدید در رابطه جنسی مورد توجه می‌باشد. انسان‌ها (زنان و مردان) به مرور زمان از یکنواختی روال رابطه جنسی دلزده می‌شوند. ما بایستی چیز‌های جدیدی را با هم ترکیب کنیم تا شوق و اشتیاق به رابطه جنسی را حفظ کنیم و این پدیده توسط محققان روابط جنسی به عنوان اثر کولیج شناخته می‌شود.

یک محرک رایج دیگر برای رابطه جنسی خشن بویژه در بین مردان، جدا شدن از شریک جنسی و یا مشکوک بودن به خیانت از جانب وی می‌باشد. نویسندگان این تحقیق این نتایج را از طریق همین دیدگاه تکاملی تفسیر می‌کنند: وقتی مردان این گونه تصور می‌کنند که شریک جنسی آن‌ها با فرد دیگری رابطه داشته است، این امر نوعی رقابت جنسی را بوجود می‌آورد. به عبارت دیگر، این امر باعث می‌شود فرد درگیر رفتار‌های جنسی خاصی (مانند دخول شدید و عمیق) می‌شود تا به نوعی هر گونه اثری را که از فرد دیگری در بدن شریک جنسی خود باقی مانده باشد از بین برده و احیاناً تنها اسپرم خود را برای باروری در بدن وی باقی بگذارد.

مصرف الکل نیز یک عامل محرک دیگر است که معنی دار می‌باشد: الکل همزمان محدودیت‌های جنسی را کاهش داده و حواس جنسی را کند می‌نماید. این ترکیب باعث می‌شود تمایل برای تجربه کردن چیزی که قبلاً امکان انجام آن وجود نداشته است، بیشتر شود و همچنین ممکن است باعث بروز فعالیت‌های جسمی شدیدتر برای مقابله با اثر سرکوب کنندگی الکل بر سیستم جنسی بدن شود (که شامل سرکوب کنندگی نعوظ و به تاخیر انداختن ارگاسم می‌باشد).

نهایتاً بخش عمده‌ای از سایر عوامل محرک عبارت بودند از شرایطی که افراد از قبل در وضعیت برانگیختگی فیزیولوژیک شدید بوده اند مثلاً پس از یک مشاجره، ناراحت بودن از شریک جنسی یا داشتن فعالیت شدید بدنی یا ورزشی. این محرک‌ها را می‌توان به عنوان چیزی که فیزیولوژیست‌ها از آن به عنوان انتقال هیجان نام می‌برند، توضیح داد که در آن برانگیختگی ما در یک شرایط خاص باعث تشدید برانگیختگی یا هیجان ما در یک شرایط غیرمرتبط با آن می‌شود. به عبارت دیگر، اگر بدن قبل از رابطه جنسی به دلیلی در شرایط برانگیخته باشد، این امر می‌تواند باعث شود که افراد رابطه جنسی فعال‌تر و شدیدتری داشته باشند.
علت لذت نبردن آقا در سکس و رابطه جنسی

نتیجه گیری

آنچه تمامی این مطالب به ما می‌گویند این است که تنها یک دلیل خاص برای اینکه رابطه جنسی خشن به یک رویای جنسی و دسته بندی مطلوب در بین مطالب جنسی تبدیل شده است، وجود ندارد. در واقع عوامل بسیار متفاوتی وجود دارند که ممکن است افراد را به سوی آن سوق دهند. نکته کلیدی در این میان این است که رابطه جنسی خشن به نظر می‌رسد یک علاقه جنسی هنجار بوده و ما بایستی بین آن و خشونت و سوء استفاده جنسی تمایز قائل شویم. رابطه جنسی خشن با هدف سوء استفاده نبوده و مساله‌ای توافقی محسوب می‌شود و افرادی که آن را تجربه کرده اند از آن به عنوان یک ارتباط جنسی قدرتمند و لذت بخش برای طرفین یاد می‌کنند.
 
 
منبع: ساعد نیوز
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
0
0
جامعه واقعا نیاز به این مطالب داره و باید قبح قضیه بشکنه....ممنون از مطالب ارزشمندتون در این حوزه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: