چرا نباید آب فریز شده بخوریم؟ | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
متخصص تغذیه با بیان اینکه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شده و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود، گفت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است.

مضررات نوشیدن آب یخ

رویداد۲۴ فرزاد شید فر، متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «مصرف آب به صورت فریز شده و در داخل بطری‌های یکبار مصرف»، اظهار داشت: برخی به غلط آب را در بطری‌های یکبار مصرف در داخل فریز منجمد کرده و مصرف می‌کنند؛در حالی که این کار کاملا اشتباه است.

وی با بیان اینکه مصرف آب منجمد شده در ظروف یکبار مصرف و به صورت تدریجی باعث مخاطرات جدی برای سلامت می‌شود، گفت: آب منجمد که به تدریج آب شود و مصرف می‌کنیم، خطر بروز برخی سرطانها را افزایش می‌دهد؛در نتیجه بهتر است هنگام تشنگی آب درون یخچال مصرف شود و از مصرف آب منجمد در ظروف یکبار مصرف خودداری شود.


بیشتر بخوانید: خوردن این ۱۰ نوشیدنی سرطان‌زا ممنوع
این متخصص تغذیه درباره «مصرف آب به صورت ناشتا و در هنگام صبح»، ابراز داشت: مصرف آب به صورت ناشتا در هنگام صبح برای بدن مفید است؛ ضمن اینکه مصرف آب در صورت احساس تشنگی در بین خواب شبانه نیز ایرادی ندارد؛ چرا که این احساس تشنگی از نیاز بدن به آب خبر می دهد و باید آب را مصرف کنیم.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
0
0
هر دفعه یه چیزی میخونیم .بارها گفتن اب سرد ننوشید مخصوصا صبح ها .اب در یخچال را نخورید خب بعدش اب باید با دمای درون اطاق یکی باشد خب اب ولرم در تابستان بنوشید تا کمتر تشنه شوید خب ....بابا ما نمیدونیم باید کدام روش را اجرا کنیم .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: