بارش پراکنده، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در دو روز آینده | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
طی امروز و فردا در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی همراه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.
هواشناسی
رویداد۲۴ مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید موقت در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

صادق ضیاییان، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۹ خرداد) در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، مرکزی و شمال همدان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش پراکنده همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا تا روز پنج شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، شمال مرکزی، شمال همدان و غرب شواحل دریای خزر افزایش ابر همراه با رگبار باران، رعد وبرق و گاهی وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد. روز جمعه (۲۳ خرداد) نیز این شرایط در استان‌های واقع در شمال غرب برقرار است.

به گفته ضیاییان، طی امروز و فردا در جنوب سسیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی همراه با رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

بیشتر بخوانید: هواشناسی: تابستان گرمی در پیش داریم
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از امروز تا اواخر هفته برای نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید داریم تصریح کرد: وزش باد در زابل همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا همراه است. همچنین امروز در ساعات بعدازظهر در استان‌های مرکزی، قم، سمنان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک وجود دارد و از فردا تا اواخر هفته در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد وبرق با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲۱ خرداد) نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: