تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هشدار داد.

شمار مبتلایان ویروس کرونا

رویداد۲۴ محسن فرهادی، روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با عنوان این مطلب که تا ۲۷ اردیبهشت ۹۹ وضعیت اجرای پروتکل‌های بهداشتی در کشور در حد مطلوب بوده است، گفت: تا آن زمان بیش از ۷۷.۵۷ درصد مردم و صنوف، این پروتکل‌ها را رعایت می‌کردند.

وی افزود: وضعیت در شهر تهران تا ۲۷ اردیبهشت ۹۹، حدود ۵۶ درصد بود.

فرهادی ادامه داد: متاسفانه این روند تا ۱۵ خرداد ادامه داشت، اما به یکباره شاهد نزول آمار و ارقام رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور بودیم.

وی افزود: آمار و ارقام حاکی از این است که درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۷۷.۵۷ درصد در کشور به ۲۲.۶۶ درصد نزول کرده است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از تهران به عنوان گلوگاه اصلی در مراودات کشور نام برد و گفت: این وضعیت در تهران به ۱۰.۵۴ درصد نزول کرده و زنگ خطر را برای ما به صدا در آورده است.

وی اظهار داشت: ما زمان بازگشایی‌ها را ادامه می‌دهیم که توانسته باشیم به همزیستی و زندگی با ویروس عادت کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

فرهادی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مترو، اتوبوس و تاکسی، از الزامات است.


بیشتر بخوانید: چرا اپیدمی کرونا هنوز در کشور مهار نشده است؟/ تنها راهکار مهار قطعی ویروس کرونا


وی در ادامه به زمان بازگشایی سینماها، سالن‌های تئاتر و برگزاری کنسرت‌ها اشاره کرد و گفت: زمان فعالیت‌های فرهنگی، از اول تیر ماه ۹۹ خواهد بود. ضمن اینکه از شنبه آینده (۲۴ خرداد ۹۹)، امکان برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی، فراهم شده است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: