تاریخ انتشار: ۲۱:۵۳ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران ۱۶ تا ۱۷هزار و ۵۰۰ تومان شد.

قیمت مرغ

رویداد۲۴ براساس مشاهدات میدانی قیمت مرغ در برخی خرده فروشی‌های سطح شهر تهران حدود ۱۶هزار تا ۱۷هزار و ۵۰۰ تومان است. این در حالیست که حدود یک هفته تا ۱۰ روز پیش قیمت هر کیلوگرم مرغ به ۱۹ هزار و ۵۰۰تومان هم رسیده بود. ولی در حال حاضر با کاهش دو تا سه هزارتومانی مواجه شده است.

البته این کاهش قیمت دو تا سه هزارتومانی نیز برای مصرف کنندگان راضی کننده نیست و در بازدید میدانی از برخی خرده فروشی‌های سطح شهر تهران برخی از خریداران مرغ و محصولات پروتیینی گفتند که این کاهش قیمت تاثیر چندانی در قدرت خرید آن‌ها نداشته و قیمت‌ها همچنان بالاست، زیرا تا یک ماه گذشته آن‌ها مرغ را کیلویی ۱۲ تا ۱۳ هزارتومان خریداری می‌کردند، ولی حالا باید برای خرید یک کیلو مرغ ۱۷هزارتومان بپردازند.
بیشتر بخوانید: دلالی یا قاچاق دام؛ کدامیک عامل گرانی گوشت قرمز هستند؟
در این راستا مهدی یوسف خانی _ رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اظهار کرد: امروز مغازه داران مرغ را ۱۶ تا ۱۶هزارو ۲۰۰ تومان خریداری می‌کنند و با احتساب ۱۰ درصد سود تا ۱۷هزارو۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: نرخ مصوب مرغ برای مصرف کننده ۱۵ هزارتومان با ۵درصد نوسان اعلام شده است یعنی بایستی مرغ در تهران برای مصرف کننده ۱۵هزارو ۷۵۰ هزارتومان باشد، ولی این قیمت در بازار پیدا نمی‌شود، زیرا تولیدکنندگان با قیمت مصوب مرغ را تحویل کشتارگاه‌ها نمی‌دهند و نهایتا کشتارگاه‌ها نیز نمی‌تواند مرغ را با نرخ مصوب به خرده فروشی‌ها عرضه کند.

یوسف خانی در پاسخ به این سوال که گفته شده واحد‌های مرغ فروشی که مرغ را بیشتر از ۱۵هزارتومان یعنی نرخ مصوب اعلام شده به فروش برسانند جریمه خواهند شد و آیا با وجود اینکه خود فروشندگان نیز مرغ را ۱۶ هزارتومان به بالا خریداری می‌کنند، این جریمه اتفاق می‌افتد یا خیر؟ گفت: برخی بازرسان در جریان این موضوع هستند که مرغ با نرخ مصوب در بازار نیست و ملاحظاتی را در این زمینه انجام می‌دهند، اما برخی واحد‌ها هم جریمه می‌شوند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: