تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان عنوان کرد: براساس بخشنامه سازمانی، فروش ماسک خارج از داروخانه‌ها و مراکزی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‌کند، ممنوع بوده و در حکم قاچاق و توزیع خارج از شبکه و تخلف محسوب می‌شود.

قیمت انواع ماسک

رویداد۲۴  حمیدرضا رشیدی‌نژاد امروز چهارم مردادماه در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان کرمان با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از مراکز پزشکی گفت: مراکز خصوصی پزشکی (مطب‌ها، داروخانه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی) نیرو به اندازه کافی ندارند تا بتوانند ساماندهی مناسبی برای رعایت کامل پروتکل های بهداشتی داشته باشند اما در مجموع ما در موضوع رعایت دستورالعمل ها با کسی تعارف نداریم و در معاونت غذا و دارو یک تیم با چک لیست‌های مشخص و با نظارت نظام پزشکی به این حوزه رسیدگی خواهند کرد تا پروتکل‌های بهداشتی در این مراکز به صورت کامل رعایت شود.

وی با اعلام این مطلب که در حال حاضر در اوج پیک بیماری کرونا در استان کرمان هستیم، اظهار کرد: طبق آخرین آمار ۱۹۶ بیمار در بیمارستان افضلی پور تا ساعت ۲۲ شب گذشته بستری شده‌اند که امیدواریم در دو الی سه هفته آینده روند ابتلا به کووید ۱۹ در استان کاهشی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به برگزاری مراسم دعای روز عرفه در کرمان بیان کرد: طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد مراسم دعای روز عرفه در جوار مزار شهیدان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود ضمن آنکه تاکید می شود این مراسم حتما در فضای باز برگزار شود.


بیشتر بخوانید: چه کسی مقصر گرانی ماسک است؟


رشیدی نژاد با اشاره به اینکه در اوج پیک بیماری کرونا در استان کرمان هستیم لذا باید اقدامات محدودیتی قائل شویم تا تهدیدی برای سلامت جامعه ایجاد نشود، به موضوع دسترسی مردم به ماسک هم اشاره کرد و گفت: توزیع و قیمت گذاری ماسک برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و نظارت بر آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است. بنابراین هرچه تعداد مراکز توزیع بیشتر باشد، ماسک بیشتری در دسترس مردم خواهد بود ضمن آنکه افزایش اخیر قیمت ماسک نیز به علت افزایش قیمت پارچه است.

وی با بیان اینکه کادر درمانی خسته شده‌ و در حال جایگزین کردن آنها هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود تخت و خدمات دهی از سوی کادر بیمارستانی روبرو نیستیم اما اگر مردم نسبت به کرونا و رعایت مسائل بهداشتی بی خیال باشند و توصیه‌های بهداشتی را جدی نگیرند قطعا تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ از ظرفیت بیمارستان‌های استان بیشتر خواهد شد و دیگر جوابگوی مراجعه کنندگان و ارائه خدمات مطلوب به آنها نخواهیم بود.

ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: براساس بخشنامه سازمانی، فروش ماسک خارج از داروخانه‌ها و مراکزی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‌کند، ممنوع بوده و در  در حکم قاچاق و توزیع خارج از شبکه و تخلف محسوب می‌شود.

وی با اشاره به قیمت ماسک بیان کرد: هم اکنون ماسک‌های پزشکی در داروخانه های استان به قیمت ۲۳۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود که طی مکاتبات صورت گرفته با سازمان صمت، درخواست ارزانتر شدن ماسک‌های پزشکی را داریم.

مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: هر تولید کننده بدون نیاز مجوز صنعت می‌تواند ماسک تولید کند به شرط اینکه در سامانه ثبت نام کنند که تاکنون ۱۶ واحد ثبت‌نام کرده‌اند و همچنین سپاه قول داده است که پارچه مورد نیاز این واحدها را تامین ‌کند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: