توصیه به بیماران قلبی سرطانی در دوران کرونا | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹
رئیس مرکز تحقیقاتی کاردیوانکولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی، از بیمارانی که همزمان گرفتار سرطان و بیماری قلبی هستند، خواست که به خاطر ویروس کرونا در پیگیری بیماری خود سهل انگاری نکنند.
توصیه به بیماران قلبی سرطانی در دوران کرونا
رویداد۲۴  آذین علیزاده اصل،  به خروجی وبینار آموزشی «قلب، سرطان و کووید ۱۹» اشاره کرد و گفت: در این وبینار آموزشی، توجه به عارضه‌های کووید ۱۹ در بیماران قلبی و سرطانی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی، یکی از نکات مورد تاکید در این وبینار آموزشی را، مراقبت‌های لازم از بیماران سرطانی که دچار بیماری قلبی هستند، عنوان کرد و افزود: یکی از موضوعات مرتبط با این بیماران، نحوه مراقبت از آن‌ها در هنگام درگیر شدن با بیماری کووید ۱۹ است.

این فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، گفت: سخنرانان حاضر در این وبینار، متفق القول بر این عقیده بودند که کار‌های ضروری این قبیل از بیماران نباید به خاطر کرونا به تاخیر و تعویق بیافتد.
بیشتر بخوانید: بیماران قلبی در صورت ابتلا به کرونا چه کنند؟+ فیلم

علیزاده اصل گفت: درخواست ما از این قبیل بیماران این است که با هر گونه علامت جدید، باید به پزشک مراجعه کنند و در این کار سهل انگاری نشود.

وی افزود: این دسته از بیماران می‌توانند با تشخیص پزشک خود، کار‌های درمانی غیر ضروری را به تاخیر بیاندازند تا بتوانند میزان مراجعات را کم کنند.

علیزاه اصل همچنین به توصیه‌های سخنرانان این وبینار آموزشی اشاره کرد و گفت: این بیماران باید خونریزی‌های گوارشی و ادراری را جدی بگیرند و به خاطر ترس از کرونا، نسبت به این قبیل موارد بی اعتنا نشوند.


منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: