بدترین احتمال برای نیمکت استقلال | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
در این مدت به دفعات اسم نوری به‌عنوان گزینه هدایت تیم‌های مختلف ایرانی بر سر زبان‌ها افتاده بود.

باشگاه استقلال

رویداد۲۴ پرونده بازگشت آندرا استراماچونی به استقلال بسته شد. از همان ابتدای طرح نام مربی ایتالیایی توسط مدیران استقلال، این شائبه وجود داشت که آن‌ها درصدد هستند با سود بردن از این موج خبری، جریان عبور از فرهاد مجیدی را تسهیل کنند.

بین مجیدی و احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال اختلافات فاحشی وجود داشت؛ تا جایی که تنها چند دقیقه بعد از شکست آبی‌ها در فینال جام حذفی، باشگاه با صدور یک بیانیه پایان کار فرهاد و آغاز تلاش‌ها برای بازگرداندن استراماچونی را اعلام کرد.

فقط با توسل به این خبر بود که می‌شد هواداران استقلال را آرام و امیدوار نگه داشت. با این حال نهایتا استقلالی‌ها اعلام کردند این پرونده مختومه است و آن‌ها روی سایر گزینه‌ها تمرکز خواهند کرد.

در حال حاضر گزینه جدید باشگاه استقلال برای هدایت این تیم الکس نوری است. مدیران استقلال در حالی مذاکره با نوری را تایید کرده‌اند که بعید است این اتفاق طی همین یکی، دو روز رخ داده باشد. به احتمال زیاد همان روز‌هایی که راجع‌به بازگشت استراماچونی به هواداران وعده داده می‌شد، ارتباط‌های اولیه با نوری هم برقرار شده است.


بیشتر بخوانید: استراماچونی به هواداران استقلال: دروغ‌ها عشق ما را خراب نمی‌کنند


جالب اینکه همزمان با تایید استقلال، مربی ایرانی- آلمانی هم با انتشار ویدئویی کوتاه از خودش در فضای مجازی، به زبان فارسی به مخاطبان گفته: «درود بر شما. برای دویدن بیرون آمده‌ام. به امید دیدار.» دیداری که شاید به زودی در تهران محقق شود.

در این مدت به دفعات اسم نوری به‌عنوان گزینه هدایت تیم‌های مختلف ایرانی بر سر زبان‌ها افتاده بود. به‌عنوان مثال بهمن ۹۶ سپاهان برای جذب این مربی در میانه‌های لیگ هفدهم اقدام کرد، اما مذاکرات به‌دلیل درخواست مالی بالای نوری به جایی نرسید. در آن زمان گفته می‌شد دستمزد پیشنهادی الکس ۹۰۰ هزار دلار است؛ عددی که از سوی مدیران وقت تیم اصفهانی تایید یا تکذیب نشد.

در این میان، اما هولناک‌ترین بخش داستان این است که به هر دلیلی شرایط همکاری با الکس نوری هم فراهم نشود. در این صورت انتخاب سرمربی برای استقلال سخت‌ترین کار دنیا خواهد شد.

آن‌ها همه گزینه‌های احتمالی را از دست داده‌اند. نکونام و فکری در فولاد و نساجی مانده‌اند و منصوریان هم راهی تراکتور شد. آیا قرار است بار دیگر مظلومی و مرفاوی به نیمکت این تیم برگردند، یا این فرهاد مجیدی است که با تغییر مدیریت جایگاهش را پس می‌گیرد؟ با شناختی که از اتمسفر فوتبال ایران داریم، در‌صورتی‌که یک مربی ایرانی جای مجیدی را بگیرد، باید بیشترین فشار ممکن را تحمل کند. شکل عزل فرهاد مجیدی شبیه پایین کشیده‌شدن علی دایی در تابستان ۹۰ بود و هیچ بعید نیست برخورد هواداران استقلال با جانشین مجیدی هم مثل برخورد آن زمان پرسپولیسی‌ها با حمید استیلی باشد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: