فرهاد مجیدی اشتباه کرد که استعفا داد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
مایلی کهن:
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: اگر کسی حاضر است ۵۰۰ میلیون بدهد و فرزندش بازی کند باید گرفت! باشگاه باید بخش مالی داشته باشد و این پول به حساب آن برود نه که شخص بخورد. من بودم این پول را خرج بازیکنان و امورات دیگر از جمله لباس و تغذیه آن‌ها می‌کردم.

فرهاد مجیدی

رویداد۲۴ محمد مایلی کهن از آن جمله فوتبالی‌هایی است که همیشه می‌توان روی صراحت لهجه او حساب ویژه داشت و بی‌مهابا انتقادات خود را مطرح می‌کند. مایلی‌کهن این‌بار در گفت‌وگویی پراکنده از همه جا صحبت کرد، از گرانی مسکن و دارو تا استعفای فرهاد مجیدی و قهر گاه و بی‌گاه یحیی گل محمدی. علیه وزیر و تصمیماتش که باعث می‌شود مدیران باشگاه استقلال و پرسپولیس سیبل او شوند و البته استیضاحی که راه به جایی نخواهد برد.

قیمت بازیکنان گران نشده اگر قیمت دارو و مسکن را ببینید

مایلی کهن در بخش اول صحبت‌هایش درباره موضوع مربوط به بالا رفتن قیمت بازیکنان بعد از قانون منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی گفت: قیمت‌های بالا فقط برای بازیکنان است یا برای چیزهای دیگر هم به این شکل خفن شده؟ بروید یک کیلو میوه بخرید ببینید چقدر شده؟ ماست و تخم مرغ چقدر تغییر کرده؟ ماشین و گوشت و زمین و مسکن و دارو چند شده. بروید ببینید یک شب بستری شدن در بیمارستان چقدر تغییر کرده؟ باز هم بگویم؟ بروید ببینید حمل و نقل عمومی چقدر تغییر کرده و بلیت هواپیما چقدر شده است؟ باز هم بگویم؟

مایلی کهن ادامه داد: وقتی سلطان سکه اعدام شد؛ سکه دو میلیون بود و الان شده 14 میلیون! کسی در این شرایط می‌تواند ازدواج کند. کدام جوان دوست ندارد ازدواج کند؟ کاش فقط سکه بود، خانه می‌تواند داشته باشد؟ یک روز به احمدی نژاد ایراد می‌گرفتند که مسکن مهر چیست. من خودم به آقای احمدی نژاد خیلی ایراد داشتم و دارم اما اگر همان مسکن مهر نبود الان چه می‌شد؟ الان همان مسکن مهر متری چند شده؟ قبلا متری 200 تومان بود و الان صحبت از چه عددی است؟

بازیکن خارجی نه، داخلی‌ها را ببینید

سرمربی سابق تیم ملی درباره قانون منع جذب بازیکنان خارجی نیز با اشاره به اینکه بازیکنان قابل توجهی جذب باشگاه‌های داخلی نمی‌شوند به این مورد اشاره کرد که در پرسپولیس تنها یک خارجی فرصت بازی یافته که در قواره او بازیکنان داخلی هم وجود دارد.


بیشتر بخوانید: استراماچونی هم مثل مجیدی به استقلال خیانت کرد!


وی افزود: ببخشید الان پرسپولیس چند بازیکن خارجی دارد؟ یک نفر از آنها (بشار رسن) بازی می‌کند. بازیکنی در قد و قواره بشار ایرانی نداریم؟ کلی جوان شایسته داریم اما دیده نمی‌شود.

من باشم باج بازیکنان تستی را قبول می‌کنم!

پیشکسوت فوتبال ایران در بخشی از گفت‌وگویش در ارتباط با مدارس فوتبال و موضوع مربوط به باج دادن برخی خانواده‌ها برای حضور فرزندان‌شان در باشگاه‌ها، گفت: من بودم قبول می‌کردم! بابای بازیکن می‌خواهد پول بدهد چرا شما ناراحت هستید؟ اگر کسی حاضر است 500 میلیون بدهد و فرزندش بازی کند باید گرفت! باشگاه باید بخش مالی داشته باشد و این پول به حساب آن برود نه که  شخص بخورد.

من بودم این پول را خرج بازیکنان دیگر و امورات دیگر از جمله لباس و تغذیه می کردم. الان هر کس را ببینید می گوید من بهترین بودم و زمان من این شکلی بود. اما پول در کشو بوده و از خودش نبوده و به این و آن می داده. البته همه آن را به این و آن نمی داده. وقتی شما بدون ضابطه کار کنید خب همه کار می‌شود در آن کرد!

مگر جای زیدان و گوآردیولا به سادگی عوض می‌شود؟

مایلی کهن درباره این موضوع که در لیگ فوتبال ایران فرصت چندانی به مربیان جدید داده نمی‌شود و چرخه مربیان بیشتر حول چند اسم می‌چرخد نیز اینطور توضیح داد: مربی جدید چرا بیاید؟ مگر در دنیا غیر از این است؟ مگر الان زیدان و گوآردیولا عوض شدند. صرف گرفتن مدرک نیست که بگوییم چرا مربیان جوان و جدید نمی‌آیند. امکان دارد مدرک نداشته باشید اما اوتوریته و شخصیت لازم برای مربیگری را داشته باشید.

فرهاد مجیدی اشتباه کرد که استعفا داد

مایلی کهن درباره استعفای فرهاد مجیدی از نیمکت استقلال بعد از مشکلاتی که با مدیریت داشته نیز اینطور واکنش نشان داد: به نظرم فرهاد اشتباه کرد که استعفا داد. اینکه نمی توانست یا می توانست با این افراد کار کند، قرارداد داشت.  اشکالی نداشت که مذاکره می‌کردند با استرا یا هر کس دیگری، ایشان (فرهاد مجیدی) کارش را با توجه به قراردادش ادامه می داد و قوی کار می کرد. اما تاثیرگذار هم هست و وقتی بازیکن می‌بیند پشت مربی‌اش را خالی می‌کنند تاثیرگذار است اما به هرحال آقای مجیدی قرارداد داشت و بر اساس آن باید می ماند و در این زمینه اشتباه کرد. من اگر جای او بودم، ناراحت می شدم اما با تجربه امروز کارم را ادامه می‌دادم چون قرارداد داشتم.

یحیی اشتباه می‌کند استعفا می‌دهد

بازیکن و مربی سابق پرسپولیس درباره رفتار یحیی گل محمدی نیز که در چند مرحله باشگاه را تهدید به استعفا کرده اینطور گفت: یحیی هم اشتباه می کند. هم پرسپولیس و هم استقلال تیم خوبی دارند. وقتی شما قرارداد دارید و هر روز استعفا می دهید یعنی چی؟ این نشان دهنده این است که ما در مملکت مان باشگاه و چارت نداریم.

وزیر اشتباه می‌کند؛ مدیران استقلال و پرسپولیس سیبل می‌شوند

مایلی کهن درباره انتقاداتی که از نحوه مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌شود به نکته جالبی اشاره می‌کند و می‌گوید: این افراد کارمند باشگاه هستند و مدیر نیستند. کدام یک از اینها مدیر هستند. اینها مالک نیستند که، کارمند هستند. آقای سعادتمند کارمند وزارتخانه است و استقلال هم مال وزارتخانه است. آقای رسول پناه کارمند وزارتخانه است. حالا سعادتمند رسمی است و این یکی نه.

رسول پناه در واقع مالک باشگاه پرسپولیس است، آقای سعادتمند مالک باشگاه استقلال است. آقای سعادتمند را در واقع مجمع باشگاه استقلال مثلا مثل مدیران رئال مادرید و بارسلونا و کشورهای دیگر انتخاب کرده؟ مجمع باشگاه استقلال و پرسپولیس این دو را انتخاب کرده؟ اینها کارمند هستند و کما اینکه قبلی ها هم کارمند بودند. طاهری مگر کارمند نبود؟ گرشاسبی و عرب و فتحی و ... کارمند باشگاه هستند و ما فقط این افراد را سیبل می‌کنیم. اشتباه می کنیم. شما شک نکنید که وزیر اشتباه می کند و بعد این افراد سیبل می شوند.

با استیضاح وزیر چیزی درست نمی‌شود

او درباره اینکه چرا وزیر استیضاح نمی‌شود؟ گفت: وزیر را استیضاح کنند که چه شود؟ بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد؟ شما انگار در این مملکت نیستید. الان قیمت پراید چقدر شده است؟ این همه بگیر و ببند و اینجا احتکار شده و ... در نهایت چه شد؟ ماشین برای کیست؟ برای دولت است؟ دیگر دنبال پرتقال فروش نباشید دیگر و معلوم است دیگر. تا حالا چند بار آقای رییس جمهور دستور دادند، یک بار وزیر صنعت دستور دادند و الان هم معاون اول دستور دادند که جلوی این گرانی ها گرفته شود، آیا جلوی آن گرفته شد؟ پس چرا دنبال پرتقال فروش هستید؟

از نبی تا کفاشیان؛ وقتی از در بیرون می‌شوند و از پنجره می آیند

پیشکسوت فوتبال ایران درباره موضوع اساسنامه و تغییراتی که در فدراسیون صورت گرفته نیز گفت: اساسنامه را چه کار دارید؟ من چیزی گفتم که شما باید آن را به همه امور تسری بدهید. چرا یک دفعه آقای نبی آمدند در فدراسیون فوتبال. چه اتفاقی افتاد که ایشان آمدند و اصلا چه کسی ایشان را آوردند. نبی را وزارت ورزش آورد. ما را سیاه نکنید. آقای نبی از در می روند و از پنجره می آیند. آقای نقاشیان(کفاشیان) هم از دیوار می آید! بروید پیدا کنید پرتقال فروش را.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: