تاریخ انتشار: ۰۰:۲۳ - ۰۴ مهر ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
نماینده مجلس در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
رشیدی‌کوچی گفت: بنده در صحبتی که با آقای قالیباف در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس داشتم، گفتند قطعاً در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نخواهم کرد.

انتخابات ریاست جمهوری 1400

رویداد۲۴ محمد آیتی: کمتر از ۹ ماه دیگر تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی است و به‌نظر می‌رسد اصولگرایان پس از تصاحب مجلس، حساب ویژه‌ای روی ریاست‌جمهوری باز کرده‌اند و می‌خواهند با پیروزی در این رقابت سیاسی، قوه مجریه‌ای همگام با قوه مقننه بر سر کار بیاورند.

در جبهه اصولگرایان هراز گاهی نام‌هایی برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ به گوش می‌رسد، اما یکی از نام‌هایی که مخصوصاً پس از انتخابات دوم اسفند بر سر زبان‌هاست «محمدباقر قالیباف» رییس کنونی مجلس است. سفر چندی پیش رییس مجلس به استان خوزستان که البته جنبه‌های تبلیغاتی آن بسیار پررنگ بود، گمانه‌زنی‌ها در خصوص نامزدی قالیباف برای انتخاباب خرداد سال آینده را بیش از پیش به ذهن‌ها متبادر کرد.


بیشتر بخوانید: همه حاشیه‌های سفر قالیباف به خوزستان/ چرا باید مطمئن باشیم که قالیباف کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است؟


جلال رشیدی‌کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم معتقد است اینکه فردی به‌عنوان نماینده از مردم رای بگیرد و سپس سودای حضور در انتخابات دیگری را داشته باشد، طبیعی نیست. او به رویداد۲۴ می‌گوید: این روز‌ها صحبت از کاندیداتوری احتمالی برخی نماینده‌ها برای انتخابات ۱۴۰۰ است که شاید به میان آوردن بعضی از اسامی از اساس شایعه باشد، ولی بنده در صحبتی که با آقای قالیباف در دیدار مجمع نمایندگان استان فارس داشتم، گفتند قطعاً در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نخواهم کرد. آقای قالیباف اکنون رییس قوه مقننه است و جایگاه خوبی دارد و در بهترین جا برای خدمت قرار گرفته است.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس می‌گوید: اینکه افرادی از مجلس بخواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری اسم‌نویسی کنند، منع قانونی ندارد و اختیار با خود آن‌هاست، ولی مردم وقتی به نامزدی در انتخابات مجلس رای می‌دهند، نظرشان بر حضور آن فرد در بهارستان است نه اینکه منتخب آن‌ها پس از حضور در مجلس، خود را آماده حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری کند.


مطالب بیشتر درباره کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری ۱۴۰۰


رشیدی‌کوچی به رویداد۲۴ می‌گوید دست قوه مجریه برای خدمت‌رسانی و اداره کشور بازتر است و اگر رییس‌جمهور به‌عنوان شخص دوم کشور به همراه زیرمجموعه‌اش کار‌ها را به‌درستی پیش می‌بردند وضع کشور این نبود که اکنون رییس‌جمهور در سال آخر کاری خود هر کاری که دوست دارد را انجام دهد.

نماینده اصولگرای استان فارس توضیح می‌دهد دست مجلس برای سوال از رییس‌جمهور و استیضاح وزرا بسته است؛ نه به‌واسطه قانون بلکه به این خاطر که اگر مجلس چنین رویکردی را در دستور کار قرار دهد، هم وقت کشور کشور گرفته می‌شود و هم دستاوردی برای مردم و نظام به‌بار نخواهد آمد و در مجموع این تصمیمات در شرایط فعلی بیهوده است.

عضو کمیسیون ویژه جهش تولید در انتقاد از مجلس یازدهم گفت: اگر در گذشته نمایندگان به‌درستی به وظیفه خود عمل می‌کردند، اکنون مجلس در راس امور بود. از این جهت می‌گویم بهترین جا برای خدمت، مجلس است که ما می‌توانیم به‌طور زیرساختی خیلی از امور را اصلاح کنیم.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Korea, Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
1
0
رفیق غارتگرش را می فرسته
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: