تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹
به رغم همه مشکلات فنی و غیر فنی، باید مدیران استقلال را عامل اصلی شکست آبی پوشان کشورمان مقابل پاختاکور قلمداد کرد.

باشگاه استقلال

رویداد۲۴ اشتباهات مکرر خط دفاع استقلال عامل مهمی در شکست این تیم بود. همان‌طور که می‌دانید از ترکیب ۴ نفره مدافعان استقلال در بازی با پاختاکور دو مدافع در پست اصلی خود بازی نکردند.

۱- نفر اول روزبه چشمی که از ابتدا یک هافبک دفاعی بود و هیچ وقت بالاترین کارایی را در دفاع وسط نداشت و حتی در بازی با پاختاکور روی گل دوم اشتباه او باعث گلزنی حریف شد. شاید خیلی‌ها معتقد باشند او مدافع مورد علاقه کی‌روش بود، اما باید یادآور شویم کی‌روش در این پست بیشتر به مرتضی پورعلی‌گنجی و سیدمجید حسینی بازی می‌داد و بعد از آن‌ها گزینه اش محمدحسین کنعانی‌زادگان بود.

روزبه تنها نیمکت مدافعان را پر می‌کرد و دلیلش هم مشخص بود، چون مدافعان و هافبک‌های دفاعی دیگر از او بهتر بودند. البته روزبه هافبک دفاعی با کیفیتی است و نمی‌خواهیم تلاش او را زیر سؤال ببریم، اما در پست مدافع میانی ضعف‌های زیادی دارد.

۲- محمد دانشگر دومین بازیکنی بود که در پست اصلی خود به میدان نرفت. دفاع وسط بلندقامت و سرزن استقلال در پست دفاع راست بازی کرد که به نفوذ‌های زیاد نیاز دارد، اما دانشگر نه تنها در نفوذ‌ها موفق نبود بلکه نتوانست ماشاریپوف را هم مهار کند.


بیشتر بخوانید: مشکل اصلی فوتبال ما مدیریت ضعیف است/ خستگی عامل باخت استقلال بود


۳- سیدحسین حسینی باز هم نتوانست بار بازوبند استقلال را تحمل کند و روی هر دو گل پاختاکور عملکرد مناسبی از او ندیدیم. عملکرد ضعیف حسینی در لیگ برتر به لیگ قهرمانان آسیا هم رسید و نشان داد روحیه بازی در شرایط حساس را ندارد.

اما همه این مشکلات یک سرمنشأ اصلی دارد؛ مدیران استقلال عامل اصلی این شکست بودند. در غیاب وریا غفوری هیچ مدافع راستی در لیست استقلال نبود و اگر محرومیت از نقل و انتقالات قبل از بازی‌های این مرحله پایان می‌یافت در بازی با پاختاکور سیداحمد موسوی به جای دانشگر به میدان می‌رفت. حضور مرادمند هم در این بازی می‌توانست کمک بزرگی برای خط دفاع خسته استقلال باشد.

در پایان هم رشید مظاهری می‌توانست تفاوت‌ها را رقم بزند و با قد و قامتی که دارد در بازی با تیم فیزیکی پاختاکور که رو به ارسال از کناره‌ها آورده بود، حضورش تأثیر داشت و با خروج‌هایش فرصت را از حریف می‌گرفت. محرومیت از نقل و انتقالات ضربه بزرگی بر پیکره استقلال زد و حتی دیر رسیدن علی کریمی به اردوی تیم فرصت صدر‌نشینی را از آبی‌پوشان گرفت تا بازی با پاختاکور پیچیده شود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: