تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹
باشگاه استقلال اینبار در خارج از زمین فوتبال با پاختاکور ازبکستان تقابل خواهد کرد.

باشگاه استقلال

رویداد۲۴ حدود دو سال قبل بود که ایسما گونکالوس مهاجم گینه ای با نظر وینفرد شفر به استقلال پیوست و بعد از چند ماه بدون آنکه کار خاصی برای آبی ها انجام دهد ایران را ترک کرد. ایسما قبل از استقلال در تیم پاختاکور ازبکستان حضور داشت و آبی ها برای اینکه رضایتنامه این بازیکن را دریافت کنند، باید مبلغ 125 هزار به باشگاه ازبکستانی پرداخت می کردند.

استقلالی ها برای پرداخت این پول از پاختاکور مهلت گرفتند و رضایتنامه ایسما نیز در آن مقطع صادر شد اما مدیران آبی هرگز نتوانستند پول رضایتنامه را بدهند.

به همین خاطر طلب 125 هزار دلاری پاختاکور از استقلال از مدت ها قبل باقیمانده و باشگاه ازبک از آبی های فوتبال ایران به فیفا شکایت کرده است. استقلال حالا موظف به پرداخت این پول همراه با جریمه است و این بدهی نیز بر بدهی های پرتعداد باشگاه افزوده شده است. از طرفی فیفا 12 هزار دلار هم جریمه به آن افزوده تا آبی ها مجبور به پرداخت 137 هزار دلار باشند.

طبق گفته های احمد سعادتمند، مدیرعامل استقلال حالا ملتهب ترین پرونده فیفایی استقلال ماجرای پاختاکور است. جایی که آبی ها باید حدود 4 میلیارد و 350 میلیون تومان با نرخ کنونی ارز به باشگاه ازبکستانی پرداخت کنند تا از خطرات احتمالی محکومیت بگریزند.


بیشتر بخوانید: نقش پررنگ مدیران استقلال در شکست برابر پاختاکور


بی تردید اگر استقلال طلب باشگاه پاختاکور را پرداخت نکند، ممکن است فیفا تیم ایرانی را با اشد مجازات که می تواند کسر امتیاز باشد، مواجه کند. اتفاقی که در شرایط بحرانی کنونی مشکلی بزرگ تر روی دغدغه های مدیران استقلال خواهد گذاشت. اکنون آبی ها 3 پرونده خطرناک در فیفا دارند که بدترین آنها مربوط به پاختاکور است و دوپرونده دیگر به مطالبات سنگین شفر و طلب بودوروف مربوط می شود.

حالا بعد از جنگ داخل زمین استقلال و پاختاکور در لیگ قهرمانان که به سود نماینده ازبک به پایان رسید، یک تقابل خارج از زمین فوتبال هم شکل گرفته که اینبار هم قطعا برنده اش پاختاکور است و باید دید آبی ها این پول را چه زمانی پرداخت می کنند و چه اتفاقاتی برایشان رقم می خورد.

منبع: ورزش سه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: