تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۰۱ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
وزیر صمت؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت بر افزایش حداکثری تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان و انجام به موقع تعهدات تحویل تاکید کرد.
خودروسازی
رویداد۲۴ از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در نشست کارگروه جهش تولید صنعت خودرو که صبح امروز در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد، کاهش التهاب قیمتی در بازار و حفظ حقوق مصرف کنندگان را از جمله دغدغه‌های اصلی وزارت صمت مطرح کرد و از خودروسازان و ایدرو خواست با طراحی شیوه‌های بهینه انواع فروش و پیش فروش در این راستا فعالیت نمایند.

رزم حسینی افزود: در برنامه ریزی‌های ساماندهی بازار خودرو در صدد هستیم، منابع مالی و نقدینگی به جای گردش در فضای غیر مولد واسطه گری به فضای تولید تزریق شود تا با افزایش تولید و عرضه بیشتر ونیز بهبود کیفیتی خودرو‌ها به اهداف جهش تولید نزدیک‌تر شویم.

رزم حسینی در این نشست انجام به موقع تعهدات خودروسازان در انواع شیوه‌های فروش را عامل مهمی در آرامش روانی بازار برشمرد و منطقی شدن قیمت خودرو‌ها و کاهش زمینه و انگیزه سوداگری‌های منفعت طلبانه از طریق سیاست گذاری‌های مبتنی بر تولید حداکثری و نظارت مستمر را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه برشمرد.

وزیر صمت افزود: تمام برنامه‌ریزی‌ها و پیشنهاد‌های ارائه شده چه در سطح وزارت صمت و چه در سطح نهاد‌های بالادستی در راستای افزایش تولید خودرو و در نهایت با هدف آرامش بازار، واقعی شدن قیمت و افزایش رضایت مصرف کنندگان در حال انجام است.

رزم حسینی از خودروسازان خواست حداکثر ظرفیت تولید تمام سایت‌های خود در کشور را به صورت تمام وقت فعال نمایند.

وی تصریح کرد: در تمام الگو‌های فروش‌ها، ساز و کار‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که برای مصرف‌کنندگان واقعی بهترین شرایط تهیه خودرو از خودروسازان فراهم شود. همچنین در این سازو کار‌ها با نزدیک شدن قیمت بازار به قیمت کارخانه از طریق حذف اختلاف قیمت کاذب ایجاد شده، انگیزه و امکان واسطه‌گری‌های زیاده خواهانه از بین خواهد رفت.

در این نشست همچنین علی آقا محمدی رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، رئیس هیئت عامل ایدرو و مدیران خودروسازی دیدگاه‌های خود را مطرح نمودند.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، وزیر صمت ، خودرو
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
0
0
عزیزبرادر وقتی به دلال میفروشند مسلما قیمت بالا میرود همه تان خودتان بخواب زده اید وبیدارنمیشوید 24 ساعته میشود فروش خودرو آسمان و قیمتها شکسته شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: