عاملین شکار دو کل وحشی ارومیه | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸ - ۰۲ دی ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
عاملین شکار دو کل وحشی بوسیله ژ-۳ در ارومیه دستگیر و مجموعا به تحمل هفت سال حبس قطعی محکوم شدند.

عاملین شکار دو کل وحشی ارومیهرویداد ۲۴ به‌دنبال دریافت یک عکس و گزارشی مبنی بر شکار دو کل وحشی بوسیله اسلحه جنگی ژ-۳ در ارتفاعات ارومیه، نیرو‌های یگان محیط زیست آذربایجان غربی به تحقیق در این رابطه مشغول شدند.

نیرو‌های محیط زیست پس از مدتی تحقیق و بررسی، هویت متهم را شناسایی نموده و آدرس منزل وی که ساکن یکی از روستا‌های مرزی ارومیه بود را به‌دست آوردند.

نیرو‌های محیط زیست موضوع را با دادستان مطرح نموده و پس از اخذ نیابت قضایی و حکم ورود به منزل به‌همراه مامورین انتظامی عازم روستای مربوطه شدند.

مامورین پس از ورود به روستا به‌صورت ناگهانی وارد خانه‌ی متهم شده و به تفتیش این مکان پرداختند.

در جریان بازرسی از خانه متهم، مامورین با توجه به عکسی که در اختیار داشتند به‌دنبال یک اسلحه ژ-۳ بودند، اما یک قبضه اسلحه جنگی کلاشنیکف به‌همراه سه خشاب کامل و ۸۸ عدد تیر جنگی، مقداری گوشت شکار و اجزای بدن کل وحشی کشف و یک متهم را در این رابطه دستگیر نمودند.

متهم باوجود اینکه شخص دیگری در عکس نبود در جریان بازجویی‌ها یک‌نفر را به‌عنوان همدست خود در انجام تخلف شکار غیرمجاز به دادسرا معرفی نمود.

نفر دوم نیز با دستور مقام قضایی دستگیر و هر دو متهم پس از انجام بازجویی و اخذ اعترافات، با صدور قرار مجرمیت به‌جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی و حمل اسلحه جنگی جهت رسیدگی به جرم به دادگاه معرفی شدند.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شهرستان ارومیه دادگاه با توجه به گزارش مامورین محیط زیست به‌عنوان ضابط قضایی، مستندات موجود ازجمله عکس متهم در حین تخلف، صورتجلسه کشف اسلحه جنگی و گوشت شکار از منزل متهم ردیف اول و دفاعیات بلاوجه متهمین، بزه انتسابی به هر دو نفر را محرز و مسلم دانسته و آن‌ها را به مجازات‌های زیر محکوم نمود:

متهم ردیف اول:

۱) تحمل بیست ماه حبس به‌جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی

۲) تحمل سه‌سال و هفت ماه حبس به‌جرم حمل نگهداری سلاح جنگی کلاشینکف و مهمات مربوطه در منزل
همچنین با رای دادگاه سلاح و مهمات کشف شده در خانه‌ی متهم به نفع دولت مصادره گردید

متهم ردیف دوم:

تحمل دو سال حبس به‌جرم مشارکت در شکار غیرمجاز جانوران وحشی

با توجه به اینکه متهمین در مهلت قانونی نسبت به اعتراض به رای و تقاضای تجدیدنظر اقدام ننموده‌اند، حکم صادره قطعی و لازم الاجرا بوده و مجرمین جهت گذراندن دوران حبس روانه زندان خواهند شد.

همچنین بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به‌لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت است.

منبع: دیده بان محیط زیست ایران

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
0
سلام.. اهو . میشه پرورش داد ..مثله گوساله .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: