تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۰۶ دی ۱۳۹۹
سرمربی استقلال اعلام کرد که باید فعالیت بازیکنان این تیم در فضای مجازی به حداقل برسد.

محمود فکری

رویداد۲۴  محمود فکری سرمربی استقلال در مصاحبه ای که با خبرگزاری فارس داشت اعلام کرد که پس از مشورتی که با پیشکسوتان این تیم داشته است، به این نکته رسیده که یکی از دلایل عدم نتیجه گیری آبی پوشان طی سالهای اخیر، فعالیت بالای بازیکنان این تیم در فضای مجازی است و سعی دارد این فعالیت را به حداقل برساند.

فکری در این گفتگو درباره رابطه اش با پیشکسوت های تیم گفت: «من رابطه ‌ام با همه خوب است. اتفاقا می ‌خواهم از تک تک عزیزانی که در این مدت از استقلال حمایت کردند تشکر کنم.از همه دوستانم می‌ خواهم منِ محمود فکری را نه بلکه استقلال را حمایت کنند که انصافا در این مدت این کار را کردند. خیلی ها هم به محل تمرین آمدند و با آنها صحبت کردم. اتفاقا در لا‌به‌‌لای صحبت‌های آنها به نکات مهمی رسیدم که به امید خدا آن را اجرایی خواهم کرد.»

فکری در ادامه صحبت هایش اینگونه عنوان می کند که پس از صحبت با بازیکنان سابق استقلال و همچنین مشاورانش به این نتیجه رسیده است یکی از دلایل عدم موفقیت آبی پوشان طی سالهای گذشته حضور فعال بازیکنان این تیم در فضای مجازی و علل الخصوص اینستاگرام است و به همین دلیل او قصد دارد این فعالیت را به حداقل برساند.

او گفت: «واقعیت این است که در این مدتی که در استقلال بودم با خیلی از عزیزان صحبت کردم و متوجه شدم یکی از دلایلی که در چند سال اخیر باعث عدم موفقت استقلال شده است اینستاگرام و فضای مجازی است. این موضوع را خیلی ها به من منتقل کردند و هر چه جلوتر آمدیم مطمئن شدم که این صحبت‌ها درست است. من وقتی در بیرون از استقلال بودم این مسائل را می ‌دیدم ولی الان کاملا آن را حس می‌ کنم.»

البته نه فقط در استقلال بلکه در سایر تیم ها نیز فعالیت بازیکنان در فضای مجازی زیاد است و باید دید محمود فکری و کادرفنی او تا چه اندازه می توانند در این راه موفق شوند. اتفاقی که باید با همکاری بزرگترهای تیم از جمله وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان صورت بگیرد و این در حالی است که خود غفوری نیز یکی از فعالان حاضر در عرضه فضای مجازی است.


بیشتر بخوانید: قلعه نویی باید به استقلال بازگردد و تیم را قهرمان کند


فکری در ادامه گفتگویش اینگونه ادامه می دهد: «اعتقادم این است یک بازیکن حرفه ای باید تمام تمرکزش روی بازی های استقلال و تمرینات باشد. نظم و انضباط، ساعت رفت و آمد بازیکن به محل تمرین، رفتار با هوادار، احترام به بزرگتر‌ها و حتی بزرگترها به کوچکتر‌ها برای من خیلی مهم است. زمانی که خودم فوتبال بازی می‌کردم این موارد را رعایت می‌کردم چون به من هم یاد داده بودند. الان هم انتظارم از بازیکن همین است. نظم و انضباط اصول مهم من در کار مربیگری است و به هیچ عنوان نمی‌توانم از بی نظمی و اینگونه مسائل بگذرم.»

سرمربی استقلال با اشاره به اینکه او کاستن از فعالیت در فضای مجازی را از خودش آغاز کرده است، می گوید دیگر قصد فعالیت در اینستاگرام ندارد. او صحبت هایش را اینگونه مطرح کرد: «وقتی هدف یکی باشد مجموعه موفق می ‌شود. من خودم کمترین فعالیت را در فضای مجازی دارم و اگر از ابتدای فصل دقت کرده باشید شاید فقط چند پست و استوری در اینستاگرام منتشر کردم اما حالا دیگر تصمیم دارم کلا تا زمانی که در اینجا مسئولیت دارم در این فضا فعالیت نکنم. این را خیلی‌ها به من پیشنهاد کردند و من هم با مطالعه و مشورت آن را قبول کردم. وقتی من به عنوان نفر اول و مسئول فنی تیم این کار را می‌کنم همه باید چنین کاری را انجام بدهند. به قولی همه باید پاشنه‌ها را برای موفقیت تیم َور بکشیم.»

البته سرمربی آبی پوشان می گوید که او از بازیکنان تیمش توقع ندارد که فعالیت در فضای مجازی را به طور کامل قطع کنند بلکه او می خواهد بازیکنان تیمش این فعالیت را به حداقل برسانند: «منظورم این نیست که بازیکنان دیگر در اینستاگرام فعالیت نکنند. ما همه در یک کشتی هستیم. اگر می‌ خواهیم به یک نقطه برسیم همه باید با هم تلاش کنیم، ممکن است در این راه و سفر سختی‌ هایی هم وجود داشته باشد.

خیلی از بازیکنان استقلال در صفحات اینستاگرامشان تبلیغات می‌ کنند، من نمی‌خواهم به آنها بگویم اینستاگرامشان را ببندند. اعتقادی هم به این نوع رفتار ندارم اما مطمئن باشید مِنبَعد همه چیز کنترل شده خواهد بود. بازیکن استقلال باید پاسخگوی هوادار باشد، فضای مجازی و مصاحبه‌ های غیر معقول و خیلی چیزهای دیگر او را از هدفش دور خواهد کرد و حواس بازیکنان و مجموعه تیمی ما باید به استقلال باشد نه اینستاگرام و مسائل حاشیه‌ ای.»

فکری در پایان با اشاره به اینکه رساندن فعالیت در فضای مجازی و اینستاگرام به حداقل ممکن تنها مختص به بازیکنان این تیم نیست بلکه باید تمام مجموعه حاضر در استقلال این کار را انجام دهند، می گوید: «برای پست و استوری گذاشتن وقت زیاد است ولی برای قهرمانی با یک اشتباه همه چیز از دست می‌ رود.مطمئنا در همین یکی دو روز این موضوع را به بچه ‌ها منتقل می‌کنم.

نه فقط بازیکنان تیم بلکه تمام افرادی که کنار ما هستند باید این مسائل را رعایت کنند. یک تیم برای قهرمانی همدلی و تلاش و سختی می ‌خواهد. وقتی یک نفر می‌ خواهد وزن کم کند باید غذای چرب را کنار بگذارد، مواد قندی نخورد، ورزش کند و عرق بریزد. بازیکن و کادر فنی استقلال هم برای رسیدن به قهرمانی و موفقیت باید تلاش کند. شاید بازیکن و کادر فنی و خیلی‌ها در طول یک فصل درگیر فضای مجازی باشند، آن زمان است که همین هواداران از بازیکنان انتقاد می‌ کنند که چرا به جای فوتبال روی مسائل دیگر تمرکز داشتید.»

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: