روحانی: تصویب لایحه بودجه نشانه عزم و اراده برای حل معضلات مردم است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۰۷ دی ۱۳۹۹
رییس جمهوری بودجه ۱۴۰۰ را منسجم، هدفمند، واقع‌بینانه و دقیق توصیف کرد و گفت: تصویب لایحه بودجه نشانه عزم و اراده برای حل معضلات و ایجاد گشایش‌ها برای مردم و فعالان اقتصادی است.
روحانی
رویداد۲۴  از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در یکصد و نودویکمین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، در خصوص هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی و موضوعات مرتبط با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی، تبادل نظر شد.

رییس جمهوری در این جلسه با اشاره به فشار جنگ اقتصادی بر اقشار کم برخوردار و در عین حال تولید کنندگان و کارآفرینان به ویژه آن دسته‌ای که امور توسعه‌ای کشور را به عهده دارند، تاکید کرد: مردم از مسئولان کشور توقع و انتظار دارند که مشکلات را برطرف و راه را برای توسعه اقتصاد هموار سازند.

روحانی، تصویب لایحه بودجه را علامت و نشانه‌ای پررنگ از عزم و اراده کشور برای حل معضلات و ایجاد گشایش‌ها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ حاصل مطالعات و بررسی‌های دقیق در مسیر ریل گذاری شده توسعه کشور و ارزیابی دقیق از نیاز اقشار مختلف مردم است و از این نظر بودجه سال آینده، در عین انسجام و هدفمندی، واقع‌بینانه و دقیق هست.

روحانی خاطرنشان کرد: سرفصل‌ها و مختصات و متغیر‌های اصلی مطرح شده در لایحه بودجه، حاصل تجارب به دست آمده از مقابله و مبارزه سه ساله با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی تحمیلی دشمن و با هدف خنثی سازی و بی اثر کردن آن‌ها و در نهایت برداشتن فشار‌های اقتصادی و بهبود معیشت مردم و برطرف کردن موانع تولید است.

رییس جمهوری تصریح کرد: دولت نه تنها مصر است که روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت صادر کند بلکه انتظار دارد وزارت نفت شرایط را برای افزایش آن آماده کند و ما باید از همه امکانات داخلی و بین المللی برای نیل به این هدف که حق جمهوری اسلامی ایران برای بدست آوردن بازار است، استفاده کنیم.

کاظم خاوازی و علیرضا رزم‌حسینی وزیران جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت (صمت) در این جلسه گزارشی از هماهنگی‌ها درخصوص تنظیم بازار ارائه کردند و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم درباره تقویت رقابت و مقابله با رانت و تخلف در بازار کالا‌های اساسی به ویژه مرغ و تخم مرغ اتخاذ شد و تامین و ساماندهی کالا‌ها در بازار شب عید مورد تاکید قرار گرفت.

روحانی با اشاره به تاکید رهبری برای توجه بیشتر به معیشت مردم در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه گفت: اخیرا گام‌های جدی‌تری برای اتخاذ هماهنگ تصمیمات در زمینه تأمین مایحتاج مردم و کالا‌های اساسی با هماهنگی وزارتخانه‌های صمت و جهادکشاورزی برداشته شده است.

رییس جمهوری سیاست خوداتکایی، نظام عادلانه توزیع و عرضه کالا‌های اساسی همگام با نظارت بر قیمت‌ها را از مهمترین اهداف دولت برای رفع نیاز‌های معیشتی مردم و افزایش تاب‌آوری اقشار آسیب‌پذیر برشمرد و افزود: در کنار تولید، چرخه توزیع کالا‌های اساسی باید با سازوکاری شفاف و هماهنگ و با نظارت وزارتخانه صمت و جهادکشاورزی پیش برود تا از هر نوع تخلف مانند رانت و انحصار در کشور جلوگیری شود.

در این جلسه رضا اردکانیان وزیر نیرو هم گزارشی از پیگیری‌های کمیسیون مشترک روابط ایران و عراق ارائه کرد و رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت توسعه روابط دوستانه دو کشور در حوزه‌های مختلف، پیگیری جدی اجرای توافق‌های تجاری و بانکی دو طرف را لازمه پیشرفت در اجرای پروژه‌های مشترک برشمرد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: