تاریخ انتشار: ۱۷:۵۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۹
ظرف فقط ۷۲ساعت اخیر کیفیت هوای تهران ۴۰درصد بدتر شده و به شرایط قرمز رسیده، با استمرار سکون هوا تا دوشنبه اگر با همین آهنگ در شهر فعالیت وجود داشته باشد خطر وضعیت بنفش یا هشدار وجود دارد.
هشدار آرش حسینی میلانی نسبت به افزایش آلودگی هوا/ دولت با پیشنهاد استاندار برای تعطیلی شهر موافقت کند
رویداد۲۴ سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در رشته‌توییتی نسبت به افزایش آلودگی هوای تهران هشدار داد و نوشت:

ظرف فقط ۷۲ساعت اخیر کیفیت هوای تهران ۴۰درصد بدتر شده و به شرایط قرمز رسیده، با استمرار سکون هوا تا دوشنبه اگر با همین آهنگ در شهر فعالیت وجود داشته باشد خطر وضعیت بنفش یا هشدار وجود دارد. از دولت درخواست می‌کنم با پیشنهاد استاندار تهران برای تعطیلی شهر موافقت کند.

همچنین انجام برخی اقدامات فوری دیگر هم برای کاهش آلودگی ضروری است. از همه شهروندانی تهرانی خواهش می‌کنم آخر این هفته را در خانه بمانند. آلودگی هوا هم‌دست خاموش #کرونا است که جان و سلامتی مردم را نشانه گرفته.

اگر یک درجه دمای خانه‌ها را کم کنیم، ۱۰درصد در مصرف گازخانگی صرفه‌جویی شده و نیروگاه‌ها دیگر نیاز به مصرف سوخت گازوییل یا ازوت نخواهند داشت. با این کار کوچک، اما بسیار مهم، آلودگی شهرمان کمتر خواهد شد مخصوصا در مناطق جنوبی تهران.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: