تاریخ انتشار: ۲۱:۰۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۹
وزیر امور خارجه عربستان درباره اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس که روز سه شنبه در شهر العلا در عربستان برگزار شد گفت: اجلاس سران فصل جدیدی برای ایجاد ثبات و همبستگی در شورای همکاری خلیج فارس است. بن فرحان به مصالحه کشور‌های چهارگانه عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) با قطر اشاره کرد و افزود: آنچه امروز در اجلاس سران صورت گرفت پایان کامل بر اختلاف‌ها با قطر و از سرگیری کامل روابط دیپلماتیک است.

روابط دیپلماتیک با قطر رویداد۲۴ وزیر امور خارجه عربستان درباره اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس که روز سه شنبه در شهر العلا در عربستان برگزار شد گفت: اجلاس سران فصل جدیدی برای ایجاد ثبات و همبستگی در شورای همکاری خلیج فارس است.

به گزارش شبکه خبری المیادین، فیصل بن فرحان افزود که توافقنامه اجلاس شورای همکاری خواهان عدم دخالت در امور داخلی کشورهاست.

وی گفت: توافقنامه پایانی خواهان رویارویی مشترک با هرگونه تهدید امنیتی در خلیج فارس است.

بن فرحان به مصالحه کشورهای چهارگانه عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر ) با قطر اشاره کرد و افزود: آنچه امروز در اجلاس سران صورت گرفت پایان کامل بر اختلاف ها با قطر و از سرگیری کامل روابط دیپلماتیک است.

این مقام سعودی همچنین در ادامه فرافکنی و تلاش برای ایران هراسی گفت: کشورهای منطقه باید موضع آشکاری علیه تهدیدهای ایران و دخالت های پیاپی تهران در امور کشورهای منطقه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک اراده سیاسی برای تضمین اجرای توافقنامه اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در عربستان وجود دارد، افزود: توافقنامه مصالحه گام مهمی برای ثبات و موفقیت کشورهای این شورا و همچنین مصر و منطقه به طور عام است و مطمئن هستیم که این توافقنامه دائمی خواهد بود.

وی گفت که بیانیه العلا در باره آشتی عربی با قطر بر لزوم همبستگی کشورهای عضو شورای همکاری برای مقابله با تروریسم تاکید کرده است.


بیشتر بخوانید: ابراز نگرانی بن سلمان از برنامه هسته‌ای ایران


چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس با هدف آشتی و مصالحه بین اعضا عصر امروز سه شنبه به میزبانی عربستان و با حضور مقامات ۶ کشور عضو در شهر « العُلا » در عربستان سعودی برگزار شد.

در این نشست «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان، «سلمان بن حمد آل خلیفة» ولیعهد و نخست وزیر بحرین، «فهد بن محمود آل سعید» معاون نخست وزیر عُمان، «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رئیس دولت امارات و حاکم دبی، «نواف الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت و « تمیم بن حمد آل ثانی » امیر قطر حضور داشتند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: