تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
ارزش بیت کوین ۱۷ درصد طی یک هفته افزایش داشته و به رکورد ۵۶۳۹۹.۹۹ دلار رسیده و سرمایه بازار آن را تا بیش از یک تریلیون دلار بالا برده است.

بیت کوین به کانال ۶۵ هزار دلار رسید/ ثبت رکورد تاریخی ارز دیجیتال

رویداد۲۴ به نقل از رویترز، بیت‌کوین در روز جمعه رکورد جدیدی زد و سرمایه بازار آن به یک تریلیون دلار رسید. این در حالی است که تحلیلگران هشدار داده بودند افزایش ارزش بیت‌کوین یک نمایش اقتصادی و یک حمایت ضعیف در برابر کاهش ارزش سهام است.

ارزش محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا ۱۷ درصد طی یک هفته افزایش داشته و به بالاترین رقم ۵۶۳۹۹.۹۹ دلار رسیده است. بیت کوین ۷۰ درصد طی ماه جاری میلادی افزایش قیمت داشته و آخرین بار با ۸ درصد افزایش ۵۵۶۶۴ دلار معامله شده است.

افزایش ارزش بیت کوین نتیجه مقبولیت آن توسط سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگی مثل تسلا، مسترکارت و بانک نیویورک ملون است.

ارزش بازار تمام سکه‌های مجازی به حدود ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است.

جان وو، مدیر یک شرکت تبادل و مدیریت ارز‌های دیجیتال با عنوان «آوا لبز» گفت: «اگر به طلا نگاه کنید ارزش بازار آن ۹ یا ۱۰ تریلیون دلار است. حتی اگر بیت کوین به نصف ارزش بازار طلا برسد، هنوز جا دارد ۴ برابر رشد کند و به ۲۰۰ هزار دلار برسد؛ بنابراین دقیقاً نمی‌دانیم رشد بیت کوین کی متوقف می‌شود».

هنوز هم بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران نسبت به این سرمایه مجازی بسیار بی ثبات که کاربرد چندانی در تجارت ندارد مردد هستند.

بنا بر گزارش تسنیم، بانک سرمایه‌گذاری جی پی مورگان اعلام کرد: «قیمت فعلی بیت کوین بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است، ولی سرمایه‌های مجازی همچنان ضعیف‌ترین سرمایه‌ها در مبادلات هستند». این بانک سرمایه‌گذاری نوآوری در فناوری‌های مالی و پلتفرم‌های دیجیتال در اعتبارات و پرداخت‌ها را نتیجه تغییرات مالی ایجاد شده طی بحران کرونا میداند.

سایر سرمایه‌گذاران در این هفته اعلام کردند بی ثباتی بیت کوین مانعی برای همه‌گیر شدن آن به عنوان یک شیوه پرداخت است.

ارزش ارز مجازی اتر هم در روز جمعه به بالاترین رقم ۱۹۷۴.۹۹ دلار رسید. افزایش ارزش بیت کوین سهام مربوط به ارز‌های مجازی را هم بالا برده است. سهام سیلورگیت کپیتال ۸.۲ درصد افزایش یافته و سهام شرکت رایت بلاک چین که یک ماینر ارز مجازی است، ۱۳.۵ درصد بالا رفته است.

منبع: اقتصاد نیوز

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: