تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
براساس آزمون‌های ایمنی برخورد با عابر پیاده
مدیر مهندسی خودرو در پروژه تارا، گفت: تارا تنها خودروی داخلی و با نشان ایرانی است که علاوه بر استاندارد‌های تصادف از روبرو و تصادف از پهلو، موفق به دریافت تاییدیه استاندارد ایمنی برخورد با عابر پیاده شده است.

مراجع بین المللی ایمنی «تارا» را تایید کردند

رویداد۲۴ محسن رضایی منش از موفقیت محصول تارا در آزمون‌های ایمنی عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای (Pedestrian Safety Test) خبر داد و گفت: نتایج این آزمون مورد تایید مراجع رسمی بین المللی قرار گرفته است.

وی افزود: این آزمون‌ها در مراکز تست معتبر اروپایی مانند اسپانیا و آلمان، منطبق با استاندارد‌های روز بین المللی و با حضور بازرسان و نمایندگان قانونی مراجع صدور تاییدیه اروپایی ایمارک (E-mark) انجام شده و تارا با کسب نتایج عالی موفق شد تمامی الزامات استاندارد‌های مربوط را تامین کرده و مورد تایید قرار گیرد.

رضایی منش، با تاکید بر توجه به ایمنی عابر پیاده علاوه بر سرنشینان در استاندارد‌های روز دنیا، افزود: آزمون ایمنی عابر پیاده که شبیه سازی تصادف خودرو با عابر پیاده است، بر اساس استاندارد‌های اروپایی ECE- R۱۲۷ و ۷۸/ ۲۰۰۹/EC انجام می‌شود؛ این آزمون دارای دو بخش اصلی برخورد سر با نقاط مختلف درب موتور و برخورد پا با نقاط مختلف سپر است.

مدیر مهندسی خودرو در پروژه تارا با بیان این که خودروی تارا، با هر دو استاندارد مورد تست و تایید قرار گرفته، گفت: مراحل قانونی صدور تاییدیه رسمی ایمارک اروپایی کارسازی شده است. همچنین علاوه بر انجام تست‌های آزمایشگاهی، محاسبات عددی و شبیه‌سازی‌های مهندسی تصادف عابر پیاده نیز، در مراحل مختلف طراحی و تولید خودروی تارا انجام شده است.

گفتنی است، استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE –R۱۲۷ از استاندارد‌های روز اروپا و یکی از الزامات ورود به بازار این کشور‌ها به شمار می‌رود. با نتایج کسب شده از آزمون‌های این استاندارد، محصول تارا آمادگی ورود به بازار اروپا را دارد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: