تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

همسر ملکه انگلیس در سن ۹۹ سالگی درگذشت

ملکه الیزابت اعلام کرد همسرش شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ صبح امروز درگذشته است.

همسر ملکه انگلیس در سن ۹۹ سالگی درگذشت

رویداد۲۴  او ٩٩ سال داشت و ٧٠ سال پیش با ملکه انگلیس ازدواج کرده بود.

او مسن‌ترین همسر یک فرمانروای بریتانیا و کسی است که در قلمرو‌های مشترک‌المنافع بیشترین مدت خدمت را به عنوان همسر فرمانروا داشته‌است.

او پیش از مرگش بیمار بود و در ماه فوریه در بیمارستان بستری شده بود.

کاخ باکینگهام اواسط اسفند اعلام کرده بود شاهزاده فیلیپ برای ادامه درمان یک عفونت به بیمارستان دیگری در لندن منتقل شد.

کاخ باکینگهام در آن زمان گفته بود که علاوه بر درمان برای یک عفونت نامشخص، شاهزاده فیلیپ برای یک بیماری قلبی آزمایش می‌دهد.

رسانه‌های انگلیسی همچنین آذرماه سال جاری گزارش داده بودند شاهزاده فیلیپ به همراه ملکه الیزابت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. یک منبع که اشاره‌ای به نامش نشد، گفته بود شاهزاده «برای مدت کوتاهی ناخوش بوده و به همین دلیل با پزشک تماس حاصل شده است.»

فیلیپ دسامبر سال ۲۰۱۹ (آذرماه سال ۱۳۹۸) هم به دلیل عارضه‌ای که کاخ باکینگهام آن را فاش نکرد به مدت چهار شب در بیمارستان بستری شد. برخی رسانه‌ها در آن زمان گزارش دادند دلیل بستری شدن او آنفولانزا بوده است.

شاهزاده فیلیپ، سال ۲۰۱۷ اعلام بازنشستگی کرده و بعد از آن به ندرت در محافل عمومی ظاهر می‌شد.

بیوگرافی شاهزاده فیلیپ همسر ملکه انگلیس

پرنس فیلیپ ۱۰ ژوئن سال ۱۹۲۱ در جزیره کورفوی یونان به دنیا آمد. او تنها پسر پدر و مادرش، اندرو، پرنس یونان و پرنسس آلیس، بزرگ‌ترین دختر لویی الکساندر ماونتباتن بود. فیلیپ چهار خواهر بزرگ‌تر از خود هم دارد.

فیلیپ تنها یک سال و نیم داشت که خانواده اش از یونان تبعید شدند و او سال‌های اولیه‌ی زندگی خود را در فرانسه گذارند و بعد از آن تحصیلات خود را در بریتانیا ادامه داد.

همسر ملکه انگلیس در سن ۹۹ سالگی درگذشت

وقتی فیلیپ جوان چشم پرنسس الیزابت، همسر آینده اش را گرفت دانشجوی دانشکده‌ی افسری بود. آن‌ها با هم یک نسبت دور فامیلی هم دارند؛ در حقیقت پرنس فیلیپ یکی از نوادگان ملکه ویکتوریا است و از عموزاده‌های دور الیزابت دوم محسوب می‌شود.

آشنایی فیلیپ و الیزابت جوان به سال ۱۹۳۹ برمی گردد، زمانی که شاه جورج ششم و همسرش، الیزابت، ملکه‌ی مادر، برای بازدید به دانشکده‌ی سلطنتی نیروی دریایی، محل تحصیل فیلیپ رفته بودند. فیلیپ دختران آن ها، الیزابت و مارگارت را مشایعت می‌کرد. در جریان همین بازدید بود که الیزابت ۱۳ ساله به فیلیپ جوان دل باخت. الیزابت و فیلیپ شروع به نامه نگاری با یکدیگر کردند و این رویه تا چند سال بعد ادامه داشت.

در تابستان ۱۹۴۶ فیلیپ الیزابت را از پدرش، شاه جورج خواستگاری کرد. پادشاه هم پذیرفت، به این شرط که برای نامزدی رسمی تا تولد ۲۱ سالگی الیزابت صبر کنند. فیلیپ برای وصلت با خاندان سلطنتی بریتانیا از عناوین سلطنتی یونانی و دانمارکی خود دست کشید، نام خانوادگی ماونتباتن از خانواده‌ی مادری اش را برگزید، مذهب انگلیکانیسم (شاخه‌ای از مسیحیت با مرجعیت کلیسای انگلیس) را پذیرفت و تابعیت بریتانیا را گرفت.

همسر ملکه انگلیس در سن ۹۹ سالگی درگذشت

فیلیپ و الیزابت در ۲۰ نوامبر سال ۱۹۴۷ در کلیسای سلطنتی وست مینیستر، طی مراسمی که از طریق رادیو به طور زنده در سرتاسر دنیا پخش شد، با یکدیگر ازدواج کردند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: انگلیس ، ملکه انگلیس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
افضل قربانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
0
0
انگیسی جهان دزد قدیم الماس و طلا ایران دزد قرار مادر چشم بد انگیسی زمین جهان دزد هند زمین دزد کرونا ویروین انگیسی زمین سیل فوت تا عمر پول خسیس ناموافق تصادف فوت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: