تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
افراد سودجو با راهکاری ساده در واتساپ می‌توانند حساب کاربری‌تان را تعلیق کنند. این روش به هک‌شدن حساب منتهی نمی‌شود؛ اما اجازه نمی‌دهد به چت‌هایتان دسترسی داشته باشید.

هکرها به‌راحتی می‌توانند حساب واتس‌اپ شما را تعلیق کنند   
رویداد۲۴ یکی از راه‌های واتساپ (WhatsApp) برای احرازهویت حساب‌های کاربری استفاده از شماره‌تلفن است. اساسا شماره‌ای که برای احرازهویت حساب کاربری استفاده می‌کنید، باید شماره‌ی همان سیم‌‌کارتی باشد که روی گوشی هوشمندتان قرار داده‌اید. طبق تحقیقات لوئیز مارکز کارپینترو و ارنستو کانالس پارنا‌، راهکاری برای سوءاستفاده از این سیستم واتساپ وجود دارد که ممکن است بر حساب کاربری‌تان تأثیر بگذارد.

به‌نوشته‌ی Ubergizmo، ‌هنگام ایجاد حساب کاربری جدید شماره‌تلفن را وارد می‌کنید و واتساپ کدی یک‌بار‌مصرف برایتان می‌فرستد که باید در محیط اپلیکیشن واردش کنید. بااین‌حال، هکرها می‌توانند به‌دفعات از این سیستم برای درخواست کد استفاده کنند و باعث تعلیق ۱۲ ساعته‌ی حساب کاربریتان شوند؛ آن هم درحالی‌که هیچ خطایی از شما سر نزده است. در مرحله‌ی بعد، آنان ایمیلی برای واتساپ ارسال می‌کنند و گم‌شدن یا دزدیده‌شدن گوشی هوشمندشان را مدعی می‌شوند و درخواست می‌کنند تعلیق حساب کاربری مدت طولانی‌تری ادامه پیدا کند.


بیشتر بخوانید: پنج قابلیت جدید و مهم واتس‌اپ


این روش به هکرها امکان نمی‌دهد به حساب کاربری‌تان دسترسی پیدا کنند، بااین‌حال، استفاده از حساب کاربری را برایتان غیرممکن می‌کند و روی تجربه‌ی کاربری واتساپ تأثیر منفی مستقیمی می‌گذارد. این موضوع به‌ویژه برای کسانی اهمیت دارد که از واتساپ برای اهداف کاری استفاده می‌کنند. 

این نخستین‌باری نیست که افراد سودجو با استفاده از برخی راهکارها در واتساپ برای اثرگذاشتن روی حساب کاربری مردم دست پیدا می‌کنند. امیدواریم واتساپ در آینده‌ای نزدیک راه‌حلی برای رفع این مشکل ارائه دهد.

نماینده‌ای از واتساپ در گفت‌و‌گو با فوربز ضمن کم‌اهمیت جلوه‌دادن این موضوع گفت کسانی که سراغ راهکار یادشده می‌روند ناقض قوانین واتساپ هستند. شکی نداریم هکرهایی که به این روش متوسل می‌شوند، اهمیتی به نقض قوانین واتساپ نمی‌دهند.

منبع: زومیت
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، واتس آپ ، هک کردن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: