تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته با تساوی استقلال برابر الدحیل هفته چهارم خود را به پایان رساند تا شرایط صعود در این گروه بسیار پیچیده شود

لیگ قهرمانان آسیا

رویداد۲۴ استقلال ایران که شروع بسیار خوبی را در لیگ قهرمانان آسیا داشت و با دو پیروزی پرگل در صدر جدول رده بندی گروه C این رقابت‌ها قرار داشت در دو بازی سخت و رو در روی خود برابر یکی از مدعیان همیشگی صعود این چند ساله الدحیل قطر صاحب یک شکست و یک تساوی شد تا بعد از این تیم متمول هشت امتیازی قطری با ۷امتیاز و تفاضل گل بهتر و بالاتر از الاهلی عربستان و میزبان گروه در رده دوم جدول قرار گیرد.

فرمت صعود این دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا که شرایط را برای تیم‌های دوم جدول به نتایج دیگر گروه‌ها ارتباط داده و تنها سه تیم برتر دیگر گروه‌های پنجگانه به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود می‌کنند باعث شده تا اما و اگرهای زیادی برای تیم‌ها تا اینجای رقابت‌ها به وجود بیاید

   با هم نگاهی می‌اندازیم به شرایط صعود استقلال در یکی از سخت‌ترین گروه‌های این دوره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با هشت پیش شرط کسب شش، چهار، سه دو و یک امتیاز در دو بازی آخر گروه برابر تیم‌های الاهلی عربستان و الشرطه عراق:

  برد استقلال در دو بازی آخر برابر نمایندگان عربستان و عراق

  *استقلال تیم اول گروه می‌شود در صورتی که الدحیل در دو بازی پیروز نشود و در غیر اینصورت استقلال در جایگاه دوم قرار می‌گیرد منتظر سایر نتایج گروه‌های دیگر باقی خواهد ماند.

  برد استقلال برابر الاهلی و تساوی برابر الشرطه

  * در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال حداقل دومی گروه را خواهد داشت.

  *در صورت کسب چهار و شش امتیاز الدحیل استقلال تیم دوم گروه خواهد شد.

  برد استقلال برابر الشرطه و تساوی برابر الاهلی

  *در صورت کسب شش و چهار امتیاز الدحیل، استقلال می‌تواند با توجه به تفاضل گلش تیم دوم گروه خواهد شد.

  * در صورت کسب سه امتیاز الدحیل کار برای صدرنشینی به تفاضل گل کشیده خواهد شد و استقلال باز هم با توجه به تفاضل گل خوبش و دیدار رودروی الدحیل و الاهلی و رد و بدل شدن گل برای دو تیم می‌تواند در جایگاه دوم جدول قرار گیرد.


  بیشتر بخوانید: بررسی شرایط ۴ نماینده ایران برای صعود در آسیا


  برد استقلال برابر الاهلی و شکست برابر الشرطه

  * استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل با اختلاف گل بالا برابر الشرطه پیروز نشود و با اختلاف بالا برابر الاهلی شکست نخورد تا دومی گروه را داشته باشد.

  برد استقلال برابر الشرطه و شکست برابر الاهلی

  *اگر الدحیل برابر الشرطه پیروز شده باشدباید امیدوار باشد تا الاهلی را هم شکست دهد تا استقلال با تفاضل گل دوم گروه شود

  *اگر الدحیل موفق به پیروزی برابر الشرطه نشده باشد، شرایط برای صعود استقلال به عنوان تیم دوم با تفاضل گل مهیا خواهد بود.

  کسب دو تساوی برابر نمایندگان عربستان و عراق

  *استقلال ۹امتیازی خواهد شد و دو شکست الدحیل استقلال را تیم دوم جدول خواهد کرد و آنها بایدمنتظر نتایج سایر گروه‌ها باشند

  *کسب تساوی الدحیل برابر الشرطه و شکست این تیم برابر الاهلی عربستان، تفاضل گل استقلال را در جایگاه دوم جدول قرار خواهد داد

  * در صورتی که استقلال ۹امتیازی شود و الاهلی هم در شب آخر رقابت‌ها موفق به پیروزی برابر الدحیل نشود باز هم استقلال با توجه به تفاضل گل تیم دوم جدول خواهد شد.

  کسب تساوی برابر نماینده عربستان و شکست برابر الشرطه عراق

  *استقلال باید امیدوار باشد تا الدحیل روز آخر رقابت‌ها نماینده عربستان را شکست دهد و استقلال با تفاضل گل دوم شود و منتظر نتایج سایر گروه‌ها قرار گیرد.

  *در صورت شکست الدحیل در دو بازی آخر برابر الشرطه و الدحیل باز هم استقلال می‌تواند با تفاضل گل تیم دوم جدول شود.

  کسب تساوی برابر نماینده عراق و شکست برابر الاهلی عربستان

  * دو شکست الدحیل استقلال را با تفاضل گل می‌تواند در رتبه دوم جدول جای دهد که احتمال آن خیلی کم است.

  پیچیدگی جدول در گروه Cاین رقابت‌ها تب این تورنمنت را بالا برده است. سه نماینده اسم و رسم دار آسیا در دو بازی آینده خود می‌توانند در رتبه‌های اول تا سوم جدول قرار گیرند و سرنوشت گروه در دستان هر سه تیم است. شرایط الدحیل با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال و الاهلی برای صدرنشینی و صعود به عنوان تیم اول بهتر از سایر رقباست و استقلال امیدوار است با گرفتن نتیجه خوب برابر الاهلی منتظر نبرد مستقیم الاهلی و الدحیل در شب آخر رقابت‌ها باشد و بهره لازم را از این نبرد مستقیم ببرد.

  منبع: ورزش سه
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: