تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰
چهار نماینده ایران شرایط متفاوتی در ۲ بازی باقی مانده مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دارند.

لیگ قهرمانان آسیا

رویداد۲۴ رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا 2021 در مرحله گروهی به پایان هفته چهارم رسید و حالا هر تیم تنها 2 بازی دیگر در مرحله گروهی رقابت‌ها دارد تا بتواند سرنوشت خود را در این مرحله رقم بزند و شرایط صعود یا کنار رفتنش از بازی‌ها مشخص شود. به همین بهانه به بررسی عملکرد 4 نماینده ایران یعنی تراکتور، فولاد، پرسپولیس و استقلال پرداختیم تا ببینیم در چه وضعیتی هستند و چقدر شانس صعود دارند.

تراکتور: همچنان امیدوار

سه تساوی در دور رفت عملکرد متوسطی برای سرخپوشان تبریزی بود که البته با توجه به نتایج سایر رقبا اتفاق نادری افتاد و این تیم با 3 امتیاز از 3 بازی در جایگاه دوم جدول قرار داشت. تراکتور اما دور برگشت را با برد مقابل نیروی هوای عراق شروع کرد تا کارش با 6 امتیاز از 4 بازی کمی راحت‌تر شده و امیدوار به آینده باشد. با توجه به اینکه تیم‌های دوم صعودشان قطعی نیست و تراکتور ضعیف‌ترین عملکرد را بین تیم‌های دوم دارد (در تمام گروه های دیگر منطقه غرب آسیا تیم های دوم 7 امتیازی هستند) این تیم همچنان کارش برای صعود سخت است و باید در بازی‌های دیگر حداکثر تلاشش را به کار بگیرد. برتری مقابل الشارجه در بازی مستقیم می‌تواند کمک شایانی حتی به سرگروه شدن تراکتور داشته باشد.

شانس صعود: 50 درصد

Screenshot_2021-04-25 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2021) - گروه B

 

استقلال: کار سخت شد

استقلال روز گذشته در دیدار برگشت مقابل الدحیل تن به تساوی 2-2 داد تا با توجه به شکست بازی رفت همچنان با اختلاف یک امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار بگیرد. اگر آبی ها مثل دور رفت مقابل الاهی و الشرطه به برتری برسند و هر 6 امتیاز باقی مانده را بگیرند بازهم با توجه به قدرتنمایی الدحیل در این رقابت‌ها باید چشمشان به امتیاز گرفتن سایر رقبا از این تیم باشد. با این وجود الاهلی در دور رفت توانست از الدحیل امتیاز بگیرد و مشروط به تکرار نتایج دو هفته ابتدایی دور رفت در دور برگشت این استقلال اسا تکه به عنوان تیم نخست گروه صعود خواهد کرد. با این حال شرایط استقلال بین تیم‌های دوم گروه ها هم خوب است و شانس زیادی دارد که در صورت دوم شدن هم به دور بعد برود و همه چیز را در این میان نتایج دو هفته آتی مشخص خواهد کرد.

شانس صعود: 60 درصد

Screenshot_2021-04-25 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2021) - گروه C

فولاد: کمترین شانس بین ایرانی‌ها

اگرچه فولادمردان شروع خوبی در رقابت‌ها داشتند و ابتدا با زدن 4 گل به العین در مرحله پلی آف قدرت نمایی کردند و با تساوی مقابل السد و بردن الوحدات نشان دادند عزمشان برای رفتن به دور بعد جدی است ولی یک تساوی و یک شکست مقابل النصر قدرتمند کارشان را برای ادامه راه سخت کرده است. فولاد در صورتی که 3 امتیاز بازی برگشت مقابل الوحدات را هم مال خود بداند بازهم نیاز دارد السد را در دیدار پیش رو شکست دهد و این آخرین و تنها فرصت آنها برای صعود خواهد بود که البته کار آسانی نیست. شکست مقابل السد یعنی وداع زودهنگام فولادی ها و تساوی در این بازی به منزله این است که آنها برای رفتن به دور بعد باید منتظر اتفاقات عجیب و غریب هفته پایانی باشند. ضمن اینکه در صورت بردن السد هم کار صعودشان قطعی نیست. بهترین شرایط برای فولاد این است که هر 6 امتیاز باقی مانده را کسب کند و السد در هفته پایانی النصر را شکست دهد تا شاگردان نکونام به عنوان سرگروه و با خیال راحت به دور بعد بروند.

شانس صعود: 40 درصد

Screenshot_2021-04-25 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2021) - گروه D

 

پرسپولیس: مقتدر و با خیال آسوده

پرسپولیس با برتری در هر 4 دیدار برگزار شده به یک صدرنشینی مقتدرانه در گروه E دست پیدا کرده و تنها تیم 12 امتیازی و حتی امتیاز دو رقمی رقابت‌هاست. صعود پرسپولیس از گروه قطعی است و حتی اگر دو بازی بعدی خود را در بدترین شرایط ببازد و الوحده در جایگاه نخست قرار بگیرد بازهم با 12 امتیاز بهترین شرایط را بین تیم‌های دوم خواهد داشت و اولویت صعود است. شاگردان گل محمدی بدون استرس و با خیال راحت می‌توانند وارد دو بازی بعدی شده و حتی یحیی به بازیکنان کلیدی خودش برای دور بعدی استراحت بدهد.

شانس صعود: 90 درصد

Screenshot_2021-04-25 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2021) - گروه E

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: