تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰

استایل سربازان جنگ ناپلئونی

جنگ‌های ناپلئونی به مجموعه‌ای از جنگ‌ها گفته می‌شود که در دوره حکومت ناپلئون بناپارت بر فرانسه بین امپراتوری اول فرانسه و متحدانش از یک‌سو و نیرو‌های متغیر ائتلاف بین سال‌های ۱۸۰۳ تا ۱۸۱۵ میلادی رخ داد.

استایل سربازان جنگ ناپلئونیرویداد۲۴ جنگ‌های ناپلئونی (۱۸۰۳–۱۸۱۵) یک سری درگیری‌های بزرگ بود که باعث ایجاد اختلاف در امپراتوری فرانسه و متحدش به رهبری ناپلئون اول، در برابر آرایه‌ای متغیر از قدرت‌های اروپایی که به اتحادیه‌های مختلف تبدیل شده اند.

جنگ‌های ناپلئونی شامل چند ائتلاف است؛ ائتلاف سوم (۱۸۰۵)، چهارم (۱۸۰۶-۰۷)، پنجم (۱۸۰۹)، ششم (۱۸۱۳–۱۴) و هفتم (۱۸۱۵).

جنگ ائتلاف سوم درگیری نظامی میان قدرت‌های اروپایی و فرانسه از سال ۱۸۰۳ تا ۱۸۰۶ میلادی بود. طی این جنگ امپراتوری فرانسه و متحدانش تحت فرماندهی ناپلئون، موفق به نابودی ائتلاف امپراتوری مقدس روم،  روسیه،  بریتانیا و باقی مخالفان انقلاب فرانسه شدند.

امپراتوری روسیه،  پادشاهی پروس، بریتانیا،  پادشاهی ساکسونی و سوئد در ۱۸۰۶ میلادی، ائتلاف چهارم را علیه فرانسه تشکیل دادند. اما بازهم ناپلئون پیروز شد و پیمان تیلسیت را در ۱۸۰۷ با روسیه امضاء کرد و با خارج کردن این کشور از صف متحدین، سلطه خود را بر شهریارنشینان آلمانی تکمیل کرد و حکومت این سرزمین‌ها را به برادرش سپرد.

ائتلاف پنجم در ۱۸۰۹ تشکیل شد که اتریش طرف اصلی فرانسه بود و در نبرد واگرام شکست خورد و مجبور به امضای قرارداد وین شد.

ششمین ائتلاف علیه فرانسه با همکاری امپراتوری روسیه،  پادشاهی پروس،  امپراتوری اتریش،  بریتانیا،  سوئد،  پادشاهی اسپانیا و پادشاهی پرتغال تشکیل شد. این ائتلاف توانست، ارتش ناپلئون بناپارت را در ۱۴ مه ۱۸۱۴ میلادی شکست دهد.

از حوادث مهم جنگ‌های ناپلئونی، فروپاشی امپراتوری مقدس روم به‌وجود آمدن کنفدراسیون راین، فتح برلین و اشغال وین‌ می‌باشند.
در تصاویر روز عکس‌هایی از سریازان کهنه کار جنگ‌های ناپلئونی را ببینید.

منبع: EmperorNapoleon

خبر های مرتبط
برچسب ها: عکس روز ، تصاویر روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: