گرانی ادامه دار مرغ در بازار | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
نائب‌رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از افزایش قیمت مرغ در روزهای پایان اردیبهشت و ابتدای خرداد با کاهش تولید مرغ خبر داد و گفت: کندی در تامین نهاده‌های دامی مشکلاتی را برای مرغداران ایجاد کرده است.

مرغ گران میشود

رویداد۲۴ حبیب اسدالله‌نژاد درباره آخرین وضعیت تولید و عرضه مرغ در کشور، گفت: در فروردین شاهد عقب افتادن از برنامه جوجه‌ریزی و کاهش تولید مرغ بوده‌ایم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه وزارت جهادکشاورزی برای تامین مرغ اردیبهشت باید در فرودین ماه ۱۲۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شد اما حداکثر ۱۱۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

اسدالله‌نژاد کاهش ۱۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی را عاملی دانست که می‌تواند در روزهای پایانی اردیبهشت و ابتدای خرداد موجب افزایش قیمت مرغ در بازار شود.

نائب‌رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور همچنین از کندتر شدن تامین نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: زمان تحویل نهاده‌های دامی به مرغداران از زمان ثبت‌نام در سامانه بازرگان به بیش از ۱۵ روز افزایش یافته است در حالی که این زمان حداکثر یک هفته بود.


بیشتر بخوانید: اعلام دلایل گرانی مرغ در کشور


اسدالله‌نژاد افزود: کندی تامین نهاده‌ها موجب می‌شود مرغداران در تغذیه مرغ‌ها با مشکل مواج شوند.

وی همچنین از افزایش سایر مولفه‌های تولید مانند ریز مغذی‌ها خبر داد.

اسدالله نژاد افزود: گرانی ریز مغذی‌ها با ادامه گران‌فروشی جوجه یکروزه، هزینه تمام شده تولید را افزایش داده است.

وی یادآور شد: قیمت هر قطعه جوجه یکرزوه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که ۳ هزار و ۳۰۰ تومان بیشتر از قیمت مصوب آن است.

اسدالله‌نژاد با تاکید بر اینکه ما درخواست افزایش قیمت مصوب مرغ با توجه به بالا رفتن قیمت‌ مولفه‌های تولید داریم، گفت: زیان مرغداران منتج به کاهش بیشتر تولید در ماه‌های آینده و بالا رفتن قیمت مرغ می‌شود.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: