تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
ایران این روز‌ها با بزرگترین بحران یعنی بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند. چنین به نظر می‌رسد که توزیع نامناسب آب در مناطق کشور چنین بحران جدی را رقم زده است.

فریاد تشنگی در ایران

رویداد۲۴ این روز‌ها بحران بی‌آبی فریاد تشنگی مردم ایران را به گوش جهان رسانده است. این بحران تا نقطه‌ای پیش رفته است که چند روز پیش تظاهرات گسترده‌ای در برخی نقاط ایران در اعتراض به بی‌آبی شکل گرفت.

مردم مناطق محروم در استان‌هایی، چون خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به لحلظ آب آشامیدنی تامین نمی‌شوند و حتی در برخی مناطق برای تامین آب مجبورند مسیر بسیار طولانی را پیاده بروند.

در کشوری مانند ایران که از منابع آبی گسترده‌ای برخوردار است چنین بحرانی دور از انتظار مردم بود. هم‌اکنون ایران در حال تجربه مشکلات جدی آب است.

خشک‌سالی‌های مکرر توأم با برداشت بیش از حد آب‌های سطحی و زیرزمینی از طریق شبکه بزرگی از زیرساخت‌های هیدرولیکی و چاه‌های عمیق، وضعیت آب کشور را به سطح بحرانی رسانده‌است.

از نشانه‌های این وضعیت خشک شدن دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، فرونشست زمین، تخریب کیفیت آب، فرسایش خاک، بیابان‌زایی و طوفان‌های گرد و غبار بیشتر است.

در تصاویر روز عکس‌هایی از وضعیت اسف‌بار مردم مناطق محروم را ببینید که با بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند و فریاد تشنگی ایران را بلندتر کرده‌اند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
0
1
و این است عاقبت مردمی که ....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: