تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

تعیین تکلیف نماینده احمدی نژادی برای دولت رئیسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه برجام برای ما هیچ‌گونه ثمر و عایدی نداشته است، گفت: درست نیست که سیاست دولت قبل در مذاکرات را ادامه دهیم و باید رویه ما در مذاکرات تغییر کند.

مذاکرات احیای برجام در وین

رویداد۲۴ محمود احمدی بیغش درباره آینده برجام، اظهار داشت: دولت رئیسی قطعاً منتظر رویکرد و عکس العمل طرف مقابل خواهد ماند چرا که سیاست ما در زمینه برجام کاملاً مشخص و ترسیم شده و مبتنی بر عزت و مصلحت است.

وی بیان کرد: آمریکا باید بدون هیچ گونه پیش شرطی به برجام بازگردد، تحریم‌های ایران باید به صورت کامل از بین برود و راستی‌آزمایی شود تا در این شرایط روند مذاکرات ادامه یابد. آمریکا و اروپایی‌ها باید به برجام واقعی بازگردند چرا که الان هم ادعا دارند که در برجام هستند اما به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

احمدی بی‌غش ادامه داد: الان فقط نامی از برجام باقی مانده است و برجام هیچ محتوایی ندارد و از داخل پوچ است. ایران باید به فکر خودش باشد و دولت هم موظف است که نقشه راهی را برای سیاست خارجی و رفع تحریم‌ها در نظر گیرد و بر اساس آن راه خودش را ادامه دهد و حرکت کند.


بیشتر بخوانید: دولت رئیسی با برجام چه می‌کند؟/ مذاکره، فروپاشی یا اتلاف وقت؟


نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: برجام برای ما هیچ‌گونه ثمر و عایدی نداشته است و مردم فقط چندین سال معطل آن شدند. درست نیست که سیاست دولت قبل در مذاکرات را ادامه دهیم و باید رویه ما در مذاکرات تغییر کند. ضمن اینکه ما از اول گفتیم که کسانی که از برجام خارج شدند، باید به آن بازگردند و برجام باید به حالت واقعی خود برگردد و همه تحریم‌های ایران باید لغو شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اظهار داشت: برجام باید عادلانه و به گونه‌ای باشد که همه طرف‌های برجامی تعهدات خود را عملیاتی کنند و باید منافع طرفین در آن مورد توجه قرار گیرد و نباید منتظر غربی‌ها بمانیم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما