تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
مهدی مهدوی کیا پس از جلسه در فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی جدید تیم ملی امید ایران انتخاب شد.

مهدوی کیا هدایت تیم ملی امید را برعهده گرفت

رویداد۲۴ مهدی مهدوی کیا، پیشکسوت فوتبال ایران، امروز -نهم شهریورماه- پس از جلسه با شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال، به عنوان سرمربی جدید تیم امید ایران انتخاب و معرفی شد.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال در مورد آغاز همکاری با مهدوی کیا نوشت: «پس از اعلام انتخاب مهدی مهدوی کیا به عنوان سرمربی تیم ملی امید، پس از ورود به ایران در محل فدراسیون فوتبال حاضر شد و با دکتر شهاب‌الدین عزیزی خادم دیدار کرد. طی این دیدار مهدوی کیا حکم سرمربی‌گری تیم ملی امید را از عزیزی خادم دریافت کرد. ضمن آن که مقرر شد مهدی مهدوی کیا به عنوان مشاور فنی فدراسیون فوتبال در امور فعالیت کند.»

مهدوی کیا در تیرماه پس از جلسه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به این سمت منصوب شده بود و تا به امروز مذاکرات طرفین برای امضای قرارداد رسمی ادامه داشت. عزیزی خادم در مردادماه خبر داده بود که مهدوی کیا برای امضای قرارداد رسمی همکاری با فدراسیون وارد ایران می‌شود و در نهایت او امروز وارد ایران شد.

تیم المپیک یا امید ایران در گروه تاجیکستان، لبنان و نپال قرار گرفته که بازی‌های این گروه آبان ماه در شهر دوشنبه برگزار خواهد شد. مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در ۱۰ گروه ۴ تیمی و یک گروه سه تیمی برگزار می‌شود. در پایان تیم‌های اول گروه به همراه چهار تیم برتر دوم به دور نهایی صعود می‌کنند.

دور نهایی بازی‌ها درسال ۲۰۲۲ در ازبکستان برگزار می‌شود و صرف نظر از نتایجی که این تیم در بازی‌های مقدماتی به دست می‌آورد به دلیل میزبانی در دور نهایی بازی‌ها حضور خواهد داشت. در این دوره از بازی‌ها بازیکنان متولد ۷۷ حضور خواهند داشت و هدف از برگزاری بازی‌ها تنها قهرمانی آسیا است. دوره بعدی این بازی‌ها که با حضور بازیکنان متولد ۷۹ برگزار می‌شود به منظور راهیابی به المپیک خواهد بود.

گفتنی است فدراسیون ایران برای میزبانی گروه خود اعلام آمادگی کرده بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا این بار هم با اعطای میزبانی به تهران مخالت کرد که این می‌تواند دلایل مختلفی از جمله شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران و هم چنین عدم واکسیناسیون عمومی باشد.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: