تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

دعوت بلینکن از لاپید برای گفتگو درباره ایران

فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا با دعوت از وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای سفر به واشنگتن، خواستار گفت‌وگو با وی درباره مسائل منطقه‌ای از جمله ایران و افغانستان شد.

دعوت بلینکن از لاپید برای گفتگو درباره ایران

رویداد۲۴ در ادامه همکاری‌های واشنگتن و تل‌آویو علیه کشور‌های منطقه غرب آسیا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده از «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دعوت کرد به کاخ سفید سفر کند.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه طی نشست خبری گفت بلینکن در تماس تلفنی که روز دوشنبه با لاپید داشته، از او برای سفر به واشنگتن دعوت کرده تا درباره مسائل منطقه‌ای گفتگو کنند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، پرایس درباره این دعوت توضیح داد: «[هدف از این سفر]ادامه دادن گفتگو‌ها با نخست‌وزیر [نفتالی]بنت در جریان سفیر اخیر وی [به واشنگتن]است. آن‌ها بر اهمیت مباحثه درباره موضوعات مهم منطقه‌ای و امنیتی از جمله ایران، افغانستان و چین تاکید دارند».

رسانه‌های آمریکایی بیانیه روز دوشنبه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی درباره تقدیر لاپید از عملکرد دولت دموکرات آمریکا برای خارج کردن اتباع بیگانه از افغانستان را تلاشی برای لاپوشانی کردن انتقاد هفته قبل وی از این خروج توصیف کردند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما