تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
رئیس جمهور با بیان اینکه وضعیت کنونی کشور و شهر‌ها با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، گفت: فعالیت‌هایی در جهت رفع مشکلات شهر و روستا صورت گرفته، اما همچنان شاهد مشکلاتی هستیم.

ابراهیم رئیسی

رویداد۲۴ آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در جمع مردم طبس در امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) با بیان اینکه تعیین اولویت‌ها، کارمیدانی و اقدام و عمل باعث افزایش اعتماد عمومی و افزایش اعتماد مردم به نظام اداری کشور می‌شود، اظهار داشت: وضعیت کنونی کشور و شهر‌ها با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و به برکت اقدامات جهادگران، فعالیت‌هایی در جهت رفع مشکلات شهر و روستا صورت گرفته، اما همچنان شاهد مشکلاتی هستیم.

وی افزود: بخش فعال و همچنین غیرفعال در حوزه ظرفیت معدنی طبس می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند و باید ظرفیت‌های بر زمین مانده در استان و طبس فعال شود و این مهم در دستور کار قرار دارد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه اگر موانع موجود رفع شود، شاهد رونق اشتغال در منطقه خواهیم بود، تصریح کرد: ما کمبود نزولات آسمانی را داریم، اما این مشکل و کمبود را می‌توان به فرصت تبدیل کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی و زلزله طبس در دوره جوانی به شهر طبس سفر داشته‌ام و چند شب در این منطقه ماندیم، ادامه داد: در جریان خدمات‌رسانی به مردم شریف شهرستان طبس، شهید صدوقی و مقام معظم رهبری نیز حضور داشتند که ما به عنوان طلبه با جمعی از طلبه‌ها برای کمک به مردم زلزله‌زده آمدیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی کار‌های زیادی هم در این منطقه و هم در خراسان جنوبی انجام شده و هیچ شهر، بخش و روستایی شرایط قبل را ندارد، خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی چهره شهرها، بخش‌ها و استان عوض شده و آنچه امروز می‌بینید و تصاویر آن نیز موجود است قابل مقایسه با قبل نیست.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه جوان‌ها می‌توانند تصاویر وضعیت اول انقلاب و امروز را ببینند که کاملا چهره شهر و روستا عوض شده و این از برکت تلاش جهادگران و مجاهدانی بوده که برای توسعه و آبادانی کار کرده‌اند، اضافه کرد: مردم خراسان جنوبی نشان دادند که می‌توانند کمبود‌ها و تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنند.


بیشتربخوانید: سیگنال‌های ناامیدکننده دولت به جهان/ ابراهیم رئیسی با غرب تعامل خواهد کرد؟


وی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم عزیز، صبور و مقاوم این شهرستان تاکید کرد: این مردم نشان داده‌اند در همه صحنه‌ها که نیاز باشد حاضرند و با همه وجود و امکانات و داشته‌های خودشان مال و فرزند خود را برای دفاع از انقلاب و نظام و ارزش‌ها می‌دهند. تاریخ مبارزات مردم در این خطه را کسانی که بررسی می‌کنند، می‌بینند که در راه ولایتمداری همراه با صبر، ایثار، شهادت، از خودگذشتگی، خداخواهی و در پرتو خداخواهی است و در موضوع کرونا بسیار مردم خوب عمل کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه انجام اقدامات موثر در حوزه‌های راه، کشاورزی و ... دست توانای مردم را می‌طلبد، ادامه داد: انجام اقدامات موثر در حوزه‌های راه، کشاورزی و دیگر زمینه‌ها دست توانای مردم را می‌طلبد و این از افتخارات من است که با توجه به نمایندگی در مجلس خبرگان با این استان آشنا هستم و می‌دانم علما و فضلای خوب و مردم پر امیدی داریم و این‌ها سرمایه و پشتوانه خوبی برای کشور و دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه اولویت‌های شهرستان و خراسان جنوبی در این سفر مورد توجه قرار می‌گیرد تصریح کرد: هم در شهرستان و هم در استان به دنبال کار هستیم و امیدواریم در این سفر و سفر‌های از این دست که بدون تشریفات است اصل کار را دنبال کنیم.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
1
دقیقا،چون الان کشور به قهقرا سقوط کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
0
دقیقا همینطوره
ناشناس
|
Austria
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۹
0
0
قیاس مع الفارق میفرمایند حضرت حجت السلام رئیسی.هیچ فردی با توجه به افزایش بودجه کشور به سبب افزایش قیمت نفت و گاز و فروش محصولات پتروشیمی و فولادی و... که باعث افزایش بودجه کشور میشود را با ایران رو با 40سال قبل مقایسه نمیکنه.
از لحاظ وضعیت اقتصادی که ایران طی چهار دهه گذشته با توجه به آمار فقیرتر شده.به ارزیابی بانک جهانی میانگین درآمد سرانه هر ایرانی طی این مدت به طور متوسط 32درصد کاهش یافته.این کاهش منطبق بر محاسبات مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور قبلی بوده.به گفته او سرانه ایرانی ها در حال حاضر هفتاد درصد سرانه آنها در سال 55است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: