تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۰
الگوی بازار ارز روز شنبه نشان داد قیمت دلار توان صعود ندارد اما معامله گران در بازار ارز نیز تمایلی به داد و ستد در کانال ۲۶ را ندارند.

پیش‌بینی قیمت دلار

رویداد۲۴ دیروز قیمت دلار رفت و برگشت های زیادی را در دامنه محدودی تجربه کرد. روند قیمت دلار در روز شنبه نشان داد که بازار توان زیادی برای ماندن بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان ندارد و از سوی دیگر،‌ نتوانست زیر محدوده ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی تثبیت شود.

بر اساس صحبت های فعالان، معامله گران در مورد سرنوشت مذاکرات هسته ای و آینده تحریم ها، دچار تردید و بلاتکلیفی هستند. در این شرایط، بازیگران ارزی دو تاکتیک را در پیش گرفته اند. دسته ای از بازیگران ترجیح می دهند که در شرایط کنونی، خرید و فروش خاصی را انجام ندهند. آن ها تماشاچی وقایع بازار هستند و تمایلی ندارند تا دلار از حمایت ها و مقاومت های بزرگ خارج نشده است، وارد معاملات شوند. حمایت بزرگ برای دلار در شرایط کنونی محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی است و مقاومت بزرگ بازار نیز محدوده ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومانی است.


  بیشتر بخوانید: ۳ اتفاقی که بر قیمت دلار تاثیرگذار است


  در مقابل کسانی که تمایل چندانی برای حضور در بازار ندارند، معامله گرانی هستند که با سرعت زیاد اقدام به خرید و فروش می کنند. این دسته از معامله گران سعی دارند از نوسانات کوچک رفت و برگشتی ایجاد شده در بازار کسب سود کنند. آن ها بیشتر هم راستا با حرکت کلی بازار، خرید و فروش خود را هماهنگ می کنند. همین خرید و فروش های دسته جمعی و سریع باعث می شود که رفتار قیمتی دلار پایداری زیادی نداشته باشد.

  برای این دسته از معامله گران، رفتار حواله درهم نیز اهمیت زیادی دارد. در بازار حواله درهم خط ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد توجه بازیگران است. اگر درهم به بالای خط یاد شده برود، تمایل برای خرید زیاد می شود و برگشت به زیر ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، فشار فروش را افزایش می دهد.

  منبع: اقتصاد نیوز
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: