تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰
با سقوط افغانستان موج تازه‌ای از مهاجران افغان به مرز‌های ایران سرازیر شدند. در گزارش امروز خانواده‌ای پس از ۱۴ روز راهپیمایی از مرز نیمروز گذشته و وارد ایران شدند. این خانواده ۳۰ نفر در حاشیه شهر اصفهان ساکن شده‌اند.

زندگی مهاجران افغان در حاشیه شهر اصفهان
رویداد۲۴ با تسلط طالبان بر افغانستان، برخی از مردم این کشور از ترس و مشکلات معیشتی به سوی مرز‌های ایران فرار کردند و برخی موفق به رسیدن به شهر‌های مرکزی از جمله اصفهان شدند.

این گزارش تصویری از خانواده ۳۰ نفره‌ای است که بعد از ۱۴ روز فرار و رسیدن به مرز نیمروز، خود را به اصفهان رسانده‌اند و دو هفته است در یکی از زمین متروکه‌ای در یکی از محلات حاشیه‌ای شهر اصفهان ساکن شده و در زمین متروکه‌ایبا مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این خانواده پر جمعیت بعد از دو هفته با کمک اهالی محل برای اولین بار توانستند غذای گرم تهیه کنند و تلاش کنند سقفی هرچند موقت بالای سرشان بسازند. آن‌ها از ترس نداشتن مدارک هویتی و بازگردانده شدن به افغانستان در این مدت از محل اقامتشان بیرون نرفته‌اند، تنها سه مرد نان‌آور خانواده برای گذراندن امور زندگی با جمع کردن پسماند و ضایعات درآمد اندکی دارند. با همه سختی‌هایی که این خانواده تا رسیدن به این نقطه پشت سرگذاشته‌اند به گفته خودشان «حالا آرام گرفته‌اند». در تصاویر روز عکس‌هایی از زندگی مهاجران افغان را در حاشیه شهر اصفهان ببینید.

منبع: ایسنا

 

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، تصاویر روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: