تاریخ انتشار: ۱۷:۲۶ - ۲۲ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۴ نظر

افزایش حقوق کارکنان اعلام شد

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد اعلام شده شده است، البته این رقم می‌تواند در تدوین نهایی لایحه و در جریان بررسی بودجه در مجلس با چالش‌های زیادی همراه بوده و دستخوش تغییر شود.

افزایش حقوق کارکنان اعلام شد

رویداد۲۴ طی روزهای گذشته بخشنامه بودجه کل کشور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد تا برآورد بودجه سالانه خود را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند.

ضوابط و پیوست های بخشنامه بودجه که به تازگی اعلام و ابلاغ شده است در بخش اعتبارات هزینه ای نشان می دهد که دستگاههای اجرایی موظف شدند افزایش ضریب ریالی حقوقی را علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد لحاظ کنند.بر اساس این ضوابط رقم قطعی ضریب به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز علی الحساب به طور متوسط ۱۰ درصد تعیین شده است که رقم نهایی آن نیز به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.


بیشتر بخوانید: خبر افزایش حقوق ها در ۱۴۰۱ غیرواقعی است!


در حالی افزایش حقوق کارکنان با متوسط ۱۰ درصد اعلام شده که چندی پیش در بخشنامه مربوط به شرکت های دولتی بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت اعلام شده بود که این گروه افزایش ضریب ریالی حقوق را علی الحساب ۱۰ درصد در نظر بگیرند وتاکیدی بر عبارت "متوسط" نبوده است.

در هر صورت حقوق یکی از چالشی ترین بحث‌های بین دولت و مجلس در زمان بررسی لایحه بودجه در سالهای گذشته بوده و با توجه به این که باید حقوق متناسب با تورم تعیین شود این که تا چه اندازه متوسط ۱۰ درصدی مورد قبول مجلس قرار خواهد گرفت موضوعی است که می‌تواند در جریان ارائه بودجه به مجلس قابل توجه باشد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
1
نرخ تورم به گفته خودشان حدود 60 درصد , آن وقت افزایش حقوق 10 یا حداکثر 15 درصد!!!!!!! , خدا ازشماها نگذرد که ملت را روز به روز بیچاره تر وفقیر تر می کنید
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
0
خ ا ک تو سرتون ۱۰درصد چی میشه گیم نمیشه باش بخری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
0
0
خیلی جالب است امارهای رسمی دولت بانگ مرکزی مرکزامارنرخ تورم شش ماه امسال راچیزی نزدیک به ۵۰درصداعلام کردن ان وقت این اعداد۱۰ورصدی افزایش حقوق هادرسال اینده یعنی انفجاردرجامعه کشور وشورش بزرگ درکشوررالدنبال خواهد داشت هرچند پایدارچی ها دنباله انجمن حجتیه ایی ها هستند که طلم درکشوروفسادزیادشود تاامام زمان طهورکند واینهاحتمادنبال ان تزهستند
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
0
0
بهتر بود این را هم محرمانه نگه میداشتید،میترسم مثل اموال مدیران چشم بزنند!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: