تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۱۶ آبان ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری تصریح کرد: ما به شرایط تحریمی ایران واقف هستیم و به دنبال یک ساز و کار برای ایجاد ارتباط موثر و مفید با ایران هستیم به همین دلیل پیشنهاد تهاتر را مطرح می‌کنیم.

پاکستان خطاب به ایران: نفت بدهید، برنج بگیرید

رویداد۲۴ وزیر جهاد کشاورزی گفت: مراودات مالی ایران و پاکستان با توجه به شرایط تحریم، از طریق پول رایج در دو کشور انجام شود تا مشکلات تجاری طرفین برطرف شود.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، «سید جواد ساداتی نژاد» در دیدار با «عبدالرزاق داود» مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری (سرپرست وزارتخانه بازرگانی پاکستان) و هیات همراه افزود: رابطه ایران و پاکستان قدمت بالایی دارد، ما دارای مرز، دین، فرهنگ و اقوام مشترک هستیم که می‌تواند شرایط تجاری بهتری نسبت به امروز برای دو کشور به ارمغان بیاورد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت: ایران و پاکستان رقابتی در محصولات کشاورزی ندارند، بلکه مکمل هم هستند بنابراین باید از فرصت همکاری دو کشور استفاده شود.

وی درباره کالا‌های صادراتی ایران به پاکستان تصریح کرد: در حال حاضر ما ظرفیت صادرات خرما و سیب درختی را به پاکستان داریم و در مقابل می‌توانیم کنجد و برنج وارد کنیم.

ساداتی نژاد اضافه کرد: رویکرد ما در دولت جدید، ارتباط با همسایه‌ها از طریق تهاتر است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تعرفه دو کشور باید ترجیحی باشد، گفت: ما باید نگاه جدیدی به کشاورزی داشته باشیم و در زمینه دام سنگین، شتر، مرکبات و محصولات کشاورزی با هم همکاری کنیم، همچنین باید مشکلات بازارچه‌های مرزی برطرف شود.

وی پیشنهاد داد: مراودات مالی دو کشور با توجه به شرایط تحریم ایران، از طریق پول رایج در دو کشور انجام شود تا مشکلات تجاری دو کشور برطرف شود.

تهاتر، راه حل تجارت ایران و پاکستان

«عبدالرزاق داود» مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری (سرپرست وزارتخانه بازرگانی پاکستان) در ادامه این دیدار، گفت: اکنون روابط تجاری و اقتصادی ایران و پاکستان هیچ مناسبتی با پیشینه روابط این دو کشور ندارد و امیدواریم بتوانیم این شرایط را تغییر دهیم.

وی افزود: در این منطقه نیازمند یک اتصال و ارتباط بین کشور‌های ایران، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، قزاقستان و تاجیکستان است که در این روند، ایران و پاکستان مهمترین کشور‌ها هستند، بدون ایران این ارتباط به ظرفیت نهایی نخواهد رسید.

داود ادامه داد: هرگونه بهبود همکاری تجاری و اقتصادی با ایران بسیار مهم است و حجم تجارت این دو کشور به خصوص در حوزه کشاورزی باید گسترش یابد.

وی با اشاره به ظرفیت تهاتر در دو کشور گفت: پاکستان دارای برنج و ایران دارای نفت و پتروشیمی است که می‌توانیم این کالا‌ها را با هم تهاتر کنیم.

مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه گذاری تصریح کرد: ما به شرایط تحریمی ایران واقف هستیم و به دنبال یک ساز و کار برای ایجاد ارتباط موثر و مفید با ایران هستیم به همین دلیل پیشنهاد تهاتر را مطرح می‌کنیم.

وی افزود: ما امکان صادرات محصولاتی همچون کینوا، انبه و مرکبات به ایران را داریم و امیدواریم مشکلات موجود برای تبادلات تجاری در سایه روابط با ایران مرتفع شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، پاکستان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
0
1
خداروشکر بالاخره رسیدم به روزی که "نفت در برار غذا" برای امپراتوری ""رویداد"""...اینم به عشق رویداد24 عزیز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
رویداد جان لطفن جوری نظرات رو اصلاح کنید که حداقل مفهوم جمله گنگ یا بی مفهوم نشه با سپاس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
0
0
داریم به عصر آهن و عصر غارنشینی برمیگردیم زمانیکه سکه ای نبود و مبادله کالا به کالا مرسوم بود
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
0
0
پاکستان هم فهمیده چطوری با ما تجارت کند،لعنت به مسِِئولین بی کفایت،همه دنیا دارند به ما می خندند اونوقت ما فکر میکنیم چهارتا موشک داریم دنیا تسلیم ما است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: