تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۰۲ آذر ۱۴۰۰
اسلامی در نشست خبری مشترک با گروسی:

آژانس تایید کرد که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده است

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، گفت: مطلب مهمی که آقای گروسی بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده و در خصوص سوالات پیرامون مدارکی که توسط دشمنان در اختیار آژانس قرار گرفته پاسخ داده شده بسته شده است.

آقای گروسی تصریح کردند که هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران مشاهده نشده است

رویداد۲۴محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: امروز در نوبت دوم مذاکرات با آقای گروسی گفتگو در ارتباط با مسائل موجود را در دستور کار قرار دادیم. نکته حائز اهمیت این است که تفاهم داریم کل مسائل فی‌مابین فنی است و آژانس نفوذ توطئه آمیز دشمنان ایران را مدنظر ندارد و از آن تاثیرپذیری نخواهد داشت.

وی ادامه داد: مطلب مهمی که آقای گروسی بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته‌ای ایران مشاهده نشده و ایران طبق مقررات و طبق ضوابط هسته‌ای و در خصوص سوالات پیرامون مدارکی که به عنوان مدرک توسط دشمنان در اختیار آژانس قرار گرفته پاسخ داده شده که برای بخشی پرونده بسته شده و برخی موارد باقی است که تفاهم کردیم همه موارد را خاتمه دهیم.

اسلامی در پایان تصریح کرد: مساله حایز اهمیت این است که ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است. در خصوص مواردی که برای زندگی مردم است توافق کردیم که آژانس به ایران کمک کند.

در خصوص مسایل مرتبط با تولید برق هسته‌ای گفته شد که ایران حداقل به تولید ١٠ مگاوات برق نیاز دارد که ظرفیت در حال افزایش است.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما