تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰

قیمت واقعی گوشت اعلام شد/ چرا گوشت را کیلویی ۱۸۰ هزار تومان می‌فروشند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان و دام سنگین ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است.

قیمت واقعی گوشت اعلام شد/ چرا گوشت را کیلویی ۱۸۰ هزار تومان می‌فروشند؟

رویداد۲۴ مجتبی عالی گفت: با توجه به افزایش روزمره قیمت نهاده دامی، نرخ تمام شده تولید مرتب در حال تغییر است. در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان و دام سنگین ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است و به رغم آنکه وزارت جهاد نرخ هر کیلو دام سبک را ۶۲ هزار تومان و دام سنگین را ۹۵ هزار تومان اعلام کرده، اما این موضوع تاکنون اجرا نشده است.

عالی گفت: در حال حاضر دلالان تنها از بازار نفع می‌برند که با وجود مشکلات متعدد تولید، انباشت دام در واحد‌ها و عدم اجرای سیاست‌های حمایتی آینده روشنی پیش روی تولید نیست.

این مقام مسئول گفت: با توجه به نرخ فعلی دام حداکثر قیمت گوشت باید با نرخ ۱۲۰ هزار تومان عرضه شود که متاسفانه به دلیل سودجویی دلالان و بازارگردانان گوشت با نرخ ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود، در حالی که قیمت دام طی ماه‌های اخیر تغییری نداشته است.

عالی گفت: خرید حمایتی و صادرات دام هنوز عملیاتی نشده است، هر چند می‌تواند در کاهش انباشت دام و حمایت از دامداران اثر بگذارد.

به گفته او، با توجه به مشکلات تامین و کمبود نهاده‌های دامی، کشتار دام‌های مولد بی سر و صدا در حال انجام است چرا که دامداران راهی جز کشتار دام‌های خود ندارند. برآورد‌ها حاکی از آن است که کشتار دام‌های مولد نسبت به قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است، هر چند آمار دقیقی را نمی‌توان اعلام کرد.

مدیر عامل اتحادیه دامداران در پایان گفت: گرچه صادرات دام می‌تواند به نفع دامدار باشد، اما منجر به نوسان قیمت در بازار می‌شود که با این وجود صادرات باید مدیریت شده باشد تا یارانه به دست مصرف کننده برسد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت گوشت
نظرات شما