تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

باید نگران استقلال بود؟

استقلال روز گذشته برای چهارمین بار متوالی در رقابت‌های لیگ برتر به تساوی رسید.

فرهاد مجیدی

رویداد۲۴ هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر عصر روز گذشته با برگزاری ۵ دیدار شروع شد که در یکی از مهمترین بازی ها، استقلال در آبادان مقابل صنعت نفت متوقف شد. تساوی یک – یک استقلال برابر رقیب، چهارمین تساوی پی در پی شاگردان فرهاد مجیدی در لیگ برتر بود.

تساوی‌های پی در پی نه تنها باعث از دست رفتن ۸ امتیاز برای استقلال شده بلکه جایگاه این تیم در جدول رده بندی را تنزل داده و حالا استقلال پایین‌تر از پرسپولیس، رقیب همیشگی، در رده چهارم قرار گرفته است. این اتفاق وقتی بیشتر به چشم می‌آید که استقلالی‌ها در سه هفته ابتدایی تیمی آماده نشان داده و به صدر جدول هم رسیده بودند.

استقلال، اما بعد از هفته سوم، فرمول بردن را فراموش کرده و به طور متوالی به نتیجه مساوی رسیده اند. این تیم حالا بعد از ۷ بازی ۱۳ امتیازی هستند و میانگین حداقل ۲ امتیاز از هر بازی که برای رسیدن به قهرمانی در لیگ ایران مورد نیاز است را ندارند.


بیشتر بخوانید: هفت جمله جنجالی سرمربی استقلال!


با وجود تساوی‌های زیاد و البته امتیازات متعددی که استقلال در این هفته‌ها از دست داده، اما وضعیت این تیم چندان نگران کننده به نظر می‌رسد. به گزارش فرارو، درست است که استقلال در خط حمله عملکرد خوبی نداشته و با زدن ۶ گل، در بین تیم‌های بالای جدول آمار ضعیفی دارد، ولی خلق موقعیت‌های این تیم زیاد است و فقط مهاجمان این تیم در زدن ضربه نهایی دقت لازم را ندارند. استقلال همین روز گذشته چندین موقعیت مسلم گلزنی برابر صنعت نفت را از دست داد که اتفاق کوین یامگا، بهترین گلزن این تیم در این فصل، پای ثابت چند صحنه اش بود.

اگر ادعای استقلالی‌ها مبنی بر طلبکار شدن از پنالتی هم لحاظ شود باید مسئله بدشانسی تیم فرهاد مجیدی هم درنظر گرفته شود. ضمن اینکه رفتار بحث برانگیز سازمان لیگ در دیدار هفته قبل این تیم مقابل گل گهرسیرجان که مانع از بازی دو بازیکن خارجی استقلال هم شد مزید برعلت است. چه بسا اگر آن‌ها در آن دیدار به میدان می‌رفتند استقلال نوار تساوی‌ها را پاره می‌کرد.

به هر روی درست است که استقلال این روز‌ها فرمول بردن را فراموش کرده، ولی سبک بازی این تیم به ویژه خلق موقعیت‌های متعدد نشان می‌دهد که فعلا جایی برای نگرانی نیست و مهاجمان بیشمار این تیم فقط کافی است در زدن ضربه نهایی دقت بیشتری کنند.

منبع: فرارو
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما