تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰

شرایط پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به کرونایی‌ها

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در زمینه برنامه مسئولیت اجتماعی خود، همان طور که وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد، در کمترین زمان ممکن وام ۱۰ میلیون تومانی سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا را پرداخت می‌کند.

شرایط پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان کرونایی اعلام شد

رویداد۲۴  سید سعید شمسی‌نژاد اظهار کرد: لازم است تا لیست افراد مشمول دریافت این وام به بانک مهر ایران ارسال شود و تا اطلاع ثانوی نیازی به مراجعه هموطنان گرامی به شعب بانک مهر ایران نیست.

وی درباره جزئیات پرداخت وام به سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا گفت: مبلغ این وام ۱۰ میلیون تومان است و اقساط آن ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است. همچنین از آنجایی که این وام قرض‌الحسنه است، کارمزد سالانه آن فقط ۴ درصد است.

شمسی‌نژاد اظهار کرد: این وام با هدف جبران هزینه‌های درمان و دوری از کسب‌وکار برای سرپرستان خانوار‌هایی در نظر گرفته شده که به‌علت کرونا بستری شده‌اند. بنده و همکاران در بانک مهر ایران تلاش می‌کنیم همان طور که وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد، در کمترین زمان ممکن این تسهیلات را به واجدان شرایط پرداخت کنیم؛ با این حال نیاز است تا فهرست افراد مشمول دریافت این وام به بانک مهر ایران ارسال شود.

وی تأکید کرد: تا اطلاع ثانوی نیازی به مراجعه هموطنان گرامی به شعب بانک مهر ایران نیست و اطلاع‌رسانی به مشمولان این طرح از سوی بانک انجام می‌شود. در ابتدا باید اطلاعات افراد از سوی وزارت بهداشت به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارسال شود و با اطلاعات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تطبیق یابد. پس از آن مشخصات واجدان شرایط به بانک‌های عامل ارسال می‌شود و از طریق ارسال پیامک به معرفی‌شدگان و تماس تلفنی با آن‌ها، اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد. پس در برهه کنونی هیچ نیازی به حضور هموطنان گرامی در شعب بانک نیست.

شمسی‌نژاد درباره کسانی که به آن‌ها وام تعلق می‌گیرد، گفت: این وام به سرپرستان خانواری پرداخت می‌شود که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده و فاقد کسب‌وکار هستند.

مدیرعامل بانک مهر ایران درباره ضمانت مورد نیاز برای این وام نیز گفت: در بانک مهر ایران امکان پرداخت تسهیلات مبتنی بر اعتبارسنجی را داریم و در رابطه با این وام نیز افراد اعتبارسنجی می‌شوند و بر اساس گزارش اعتباری هر شخص و ضوابط و مقررات ناظر بر شبکه بانکی در رابطه با ضمانت عمل خواهد شد.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما