تاریخ انتشار: ۲۲:۳۱ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰

اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده طلا از ۱۳ دی / نرخ مالیات ۹ درصد تعیین شد

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای با اشاره به قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده طلا اعلام کرد: ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده ساخت «طلا، جواهر و پلاتین» باید از ۱۳ دی‌ماه امسال از مشتریان دریافت شود.

قانون جدید مالیات

  رویداد۲۴ این نهاد اطلاعیه‌ای برای اطلاع عموم واحد‌های صنفی فعال در حوزه «طلا، جواهر و پلاتین» و مشتریان منتشر کرد که در آن آمده است: سازمان امور مالیاتی در ابلاغیه‌ای به اصناف، از واحد‌های صنفی طلا، جواهر و پلاتین فروش خواست تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ ۱۳ دی ماه امسال از سوی سازمان امور مالیاتی کشور لازم‌الاجرا اعلام شده و با توجه به جزء ۲ بند «ب» ماده (۲۶) این قانون در خصوص عرضه کنندگان کالا و خدمات طلا، جواهر و پلاتین مقرر است «اجرت ساخت، حق‌العمل و سود فروشنده کالا‌های موضوع این بند، مشمول مالیات و عوارض با نرخ ۹ درصد خواهد بود و بدیهی است پرداخت این وجه مربوط به مشتری خواهد بود.»


بیشتر بخوانید: کدام مشاغل از مالیات معاف شدند؟


 مالیات برارزش افزوده «مالیات غیرمستقیمی» است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند.

امروز ۱۲ آذرماه ۱۴۰۰، در بازار طلا نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۳۰۳ هزار تومان رسید و قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۶۴۵ هزار تومان شد.

همچنین قیمت اُنس جهانی طلا در مقایسه با روز کاری گذشته بیش از هشت دلار افزایش داشت و به ارزش یک‌هزار و ۷۸۳ دلار و چهار سنت ارزش‌گذاری شد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: