تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۱۵ آذر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

آخرین جزییات از همسان سازی حقوق بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره آخرین اخبار از اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

رویداد۲۴ علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران، درباره آخرین اخبار از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده اظهار کرد: طی دو مرحله همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا شد اما می‌دانیم که حداقل بگیران تامین اجتماعی هنوز مستمری کمی را دریافت می‌کنند و مطالبتشان را نادیده نمی‌گیریم.

وی افزود: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل باید بین ۱۰ میلیون تا ۱۱ میلیون تومان باشد تا بتوانند زندگیشان با شرایط فعلی اقتصادی، گرانی مسکن و... تامین کنند اما یک حداقل بگیر تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه درحال حاضر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و با ۳۵ سال سابقه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند و این شکافی است که طی سال‌های گذشته ایجاد شده است.

  دهقان‌کیا با اشاره به اینکه بازنشستگان تامین اجتماعی به ویژه حداقل بگیران از میزان مستمری خود ناراضی هستند و این رقم جوابگوی مخارج زندگی‌شان نیست، ادامه داد: قرار شد دولت در سال ۹۹، ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت و با ۳۰ درصد این محل سازمان تامین اجتماعی متناسب سازی را اجرا کند. اجرای متناسب سازی در سال اول ۱۷ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داشت اما دولت قبلی فقط ۳۲ هزار میلیارد تومان از آن ۵۰ هزار میلیارد تومانی که باید به سازمان پرداخت می‌کرد در قالب چند شرکت و سهام واگذار کرد.

  رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران اضافه کرد: تمام ۱۷ هزار میلیارد تومان بین تمامی بازنشستگان به نسبت سابقه و میزان پرداخت حق بیمه تقسیم شد و افرادی که ۱۰ سال سابقه داشتند ۱۵۰ هزار تومان را دریافت کردند و همینطور این رقم‌ها براساس سابقه افراد افزایش یافت. افرادی که سابقه بیشتر و حق بیمه بیشتری پرداخت کردند بیشتر از سایر بازنشستگان دریافت کردند.


  بیشتربخوانید: بازنشستگان چشم انتظار افزایش حقوق ۱۴۰۱


  وی تصریح کرد: مرحله دوم متناسب سازی در فروردین ماه ۱۴۰۰ به اجرا درآمد براین اساس قرار شد حقوق بازنشسته حداقل بگیر تامین اجتماعی نزدیک به بازنشسته کشوری شود سازمان تامین اجتماعی قصد داشت حقوق بازنشسته تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه را به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برساند اما در نهایت ۴ میلیون و ۲۰۰ تومان به عنوان حقوق حداقل بگیر تامین اجتماعی به تصویب رسید در واقع مرحله دوم متناسب سازی حداقل بگیران به اجرا درآمد.

  دهقان‌کیا با اشاره به اینکه اجرای متناسب سازی برای بازنشستگان سایر سطوح هنوز مانده است، افزود: بازنشستگان سایر سطوح افرادی هستند که در سال‌های گذشته ۷ برابر حداقل دستمزد را دریافت می‌کردند اما به مرور زمان این رقم کاهش یافت و دریافتی آن‌ها درحال حاضر فقط دو برابر حداقل دستمزد شده است و اعلام کردیم که ۷۵ درصد عقب افتادگی این گروه را می‌توانیم پرداخت کنیم چراکه توان جبران ۱۰۰ درصدی این عقب افتادگی را سازمان تامین اجتماعی ندارد.

  رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: برای سال ۱۴۰۰، مجلس مصوب کرد که دولت ۸۹ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند اما هنوز این پول پرداخت نشده است از دولت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر کار درخواست داریم این مسئله را از هیات دولت پیگیری کنند.

  منبع: برنا
  خبر های مرتبط
  خبر های مرتبط
  نظرات بینندگان
  انتشار یافته: ۳
  حداقل بگیر تامین اجتماعی
  |
  Netherlands
  |
  ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
  0
  0
  لطفا برای چندمین بار با اعصاب ما بازی نکنید اگر میخواهید چیزی اظافه کنید ،با ما بازی نکنید یک دفعه بگید اظافه میکنیم یا نمیکنیم و تمام هر روز یک داستان تعریف نکنید.خدا خیرتان بدهد.
  ناشناس
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  0
  0
  بسه بابا این دروغو دونگ ها را هردفعه میکرو فن میبینید تعریف نکنید.....
  قدرت زریان
  |
  Iran (Islamic Republic of)
  |
  ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
  0
  0
  ترا خدا ترا وجدان تون روی مخ ما را نرید ما بازنشستگان تامین اجتماعی دیگر توان زندگی کردن نداریم دیگه بسه ما بیچاره شدیم . امیدواریم این بار عدالت را رعایت کنید
  نظرات شما