تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

احتمال حدف یارانه نقدی و معیشتی از سال آینده

مجلس مصوب کرده که یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی و یارانه معیشتی بنزین برای سال آینده حذف شود و منابع آن به صورت ادغام شده به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود. به گفته یک عضو کمیسیون تلفیق قرار است در سال ۱۴۰۱ یارانه کالایی پرداخت شود.

مبلغ افزایش یارانه ها در 1401

رویداد۲۴ سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس اعلام کرده که کمیسیون تلفیق قصد حذف یارانه نقدی را دارد، یعنی تمام یارانه‌های موجود از جمله یارانه معیشتی را ادغام کرده و در قالب‌های نقدی و غیرنقدی به مردم پرداخت شود.

رحیم زارع در این خصوص توضیح داده است: حتما افزایشی در یارانه‌ها برای سال آینده نسبت به سال گذشته و امسال خواهیم داشت، اما هنوز ساز‌وکار آن در کمیسیون تلفیق بررسی نشده است.

دو یارانه نقدی و معیشتی حذف می‌شود

دیگر عضو کمیسیون تلفیق نیز حذف دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین برای سال آینده را تایید می‌کند، دولت نیز در لایحه بودجه سال آینده بودجه این دو یارانه را همانند سال‌های قبل تفکیک نکرده است.

براساس لایحه بودجه در مجموع ۷۳ هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه‌های نقدی ۴۵ هزار تومانی و یارانه معیشتی در نظر گرفته است که نشان می‌دهد دولت دو یارانه را حذف و منابع آن را ادغام می‌کند.

محمدرضا میرتاج‌الدینی روز قبل اعلام کرد که منابع بخش هدفمندی در سال آینده به ۵۴۶ هزار میلیارد تومان است.

او در خصوص جزئیات این بودجه به تجارت‌نیوز می‌گوید: این بودجه شامل انواع یارانه پرداختی از جمله یارانه نان و دارو، نهاده‌های دامی، تولید و … می‌شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: یارانه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: