تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

منتظر ریزش چشمگیر قیمت دلار باشیم؟

قیمت دلار در هفته گذشته، کانال ۲۸ هزار تومان را از دست داد و وارد کانال ۲۷ هزار تومانی شد. بسیاری می‌گویند این دور از مذاکرات وین، آخرین دور مذاکرات است پس باید انتظار تغییرات خاصی در بازار ارز را داشت. این هفته قیمت دلار می‌ریزد؟

منتظر ریزش چشمگیر قیمت دلار باشیم؟

رویداد۲۴ قیمت دلار بازار آزاد در دو روز ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه نسبت به روز چهارشنبه تغییرات چندانی نداشته و در محدوده ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.

روز سه شنبه قیمت دلار آزاد حرکت نزولی خود را آغاز کرد و به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. روز گذشته نیز این حرکت نزولی ادامه‌دار بود و دلار به ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان رسید.

بر اساس اعلام کانون صرافان دلار در صرافی‌ها، ۲۴ هزار و ۹۸۹ تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۲۹۲تومان برای فروش قیمت ثبت شد و حدود ۱۰۰ تومان افزایش را نشان می‌دهد.

روز گذشته دلار در صرافی‌ها، ۲۴ هزار و ۸۸۳ تومان برای خرید و ۲۵ هزار و ۱۹۶ تومان برای فروش به ثبت رسید.

در صرافی ملی نیز دلار با حدود ۱۰۰تومان افزایش، به ۲۵ هزار و ۱۶۲ تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۱۹۲تومان برای خرید رسیده است. در هفته گذشته دلار تحت تاثیر اخبار مربوط به توافق کاهشی بود، ولی آخرین روز هفته را تقریبا بدون هیچ تغییری پشت سر گذاشت.

پیش‌بینی قیمت دلار هفته سوم بهمن

تحلیلگران معتقدند دور بعدی مذاکرات وین، دور آخر و نهایی است. اگر روند مذاکرات هسته‌ای مثبت باشد و ایران و آمریکا بتوانند به توافق برسند، می‌توان امیدوار بود که روند قیمت دلار در بازار نزولی است و باید منتظر کاهش قیمت دلار باشیم.

از ابتدای هفته جاری، روند کاهش قیمت دلار آغاز شد و دلار کانال ۲۸ هزار تومانی را از دست داد و وارد کانال ۲۷ هزار تومان شد. اگرچه نتوانست کانال ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی را بشکند و به پایین‌تر از این رقم برسد.

اما قیمت دلار در هفته سوم بهمن ماه چه تغییری می‌کند؟ پیمان مولوی، کارشناس اقتصادی در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره پیش‌بینی قیمت دلار طی هفته آینده می‌گوید: قیمت دلار طی هفته آینده در محدوده ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان است.

وی تاکید می‌کند: قیمت دلار تحت تاثیر مذاکرات روند نزولی دارد، اما نمی‌توان به کاهش چشمگیر قیمت دلار امید داشت. احتمالا متوسط قیمت دلار در سال جاری ۲۶ هزار تومان باشد. اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت دلار روند نزولی زیادی داشته باشد. چون تاکنون عملکرد دولت به شکلی نبوده که بتوان به کاهش بیشتر قیمت دلار امید داشت.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: