تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۱

آصفری: زمزمه‌های حذف ارز ترجیحی بهانه‌ای برای گرانی و احتکار کالا‌ها شده است

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش قیمت کالا‌ها زنگ خطری برای مسئولان اقتصادی دولت بوده که باید توجه داشته باشند اگر قرار است اصلاحی در حوزه پرداخت ارز ترجیحی صورت گیرد بایستی در وهله اول زیرساخت‌های لازم آن فراهم شود.

آصفری: زمزمه‌های حذف ارز ترجیحی بهانه‌ای برای گرانی و احتکار کالا‌ها شده است

رویداد۲۴ محمد حسن آصفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت انسجام در تصمیم گیری از سوی دولت در خصوص نظام پرداخت یارانه ها، بیان کرد: از نظر بنده زمزمه‌های حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی بهانه‌ای شد تا برخی از افراد سودجو در بازار و در بین تولید کنندگان، قیمت کالا‌های خود را افزایش دهند یا حتی برخی کالا‌های خود را احتکار کنند. از نظر بنده این موضوع زنگ خطری بوده که مسئولان اقتصادی دولت باید توجه داشته باشند که اگر قرار است اصلاحی در حوزه پرداخت ارز ترجیحی صورت گیرد بایستی در وهله اول زیرساخت‌های لازم آن فراهم شود.

اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها نباید تاثیر منفی بر سفره مردم داشته باشد

وی در ادامه اظهار کرد: اصلاح نظام یارانه‌ها در پرداخت ارز ترجیحی باید به نحوی صورت گیرد که تاثیر منفی در سفره مردم نداشته باشد. دولت باید ابتدا زیرساخت‌های لازم را برای اجرای تصمیمات خود در این حوزه فراهم کرده و اگر تاثیر منفی بر روی سفره و زندگی مردم نداشت آنگاه با انسجام نسبت به اجرای تصمیم خود اقدام کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ناهماهنگی در برنامه‌های اقتصادی دولت در هر زمینه‌ای که باشد منجر به افزایش فشار بر مردم شده و به ابزاری برای گرانی کالا‌ها تبدیل خواهد شد. از اظهار نظر‌های متناقض در این حوزه باید پرهیز شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما
نظرسنجی
پیش‌بینی شما از آینده قیمت دلار چیست؟
پیشخوان