تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
یک مقام ارشد طالبان خبر داد:

سفر هیات طالبان به تهران درباره وضعیت مهاجرین افغانستانی

یک مقام ارشد طالبان از سفر هیاتی از افغانستان در آینده نزدیک برای گفتگو با مقامات ایران درباره وضعیت مهاجرین افغانستانی به تهران خبر داد.

سفر هیات طالبان به تهران درباره وضعیت مهاجرین افغانستانی
رویداد۲۴ انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی دولت موقت طالبان با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران و سرپرست وزارت امور خارجه طالبان گفت: در این تماس تلفنی، مشکلات عمومی مسافران و مهاجران افغانستانی در ایران، روابط دوجانبه، نمایندگی‌های دیپلماتیک و امنیت دیپلمات‌ها، تجارت، اقتصاد و سایر موضوعات مورد بحث قرار گرفت و طرفین اعلام کردند که اجازه نخواهند داد دشمنان از طریق تبلیغات بین مردم افغانستان و ایران کینه، بدبینی و فتنه ایجاد کنند.»

به گزارش فارس، وی افزود: «هیات افغانستان در آینده نزدیک به ایران سفر خواهند کرد تا در مورد افغان‌های مقیم این کشور گفتگو کنند».

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان دوشنبه شب در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران از برقراری امنیت در مراکز دیپلماتیک ایران و دیپلمات‌های ایران در افغانستان اطمینان داد.


بیشتر بخوانید: افغانستان ۶ ماه پس از طالبان / امارت اسلامی برای تثبیت خود وقت می‌خرد


متقی ضمن تشکر از میزبانی دولت و ملت ایران در شرایط سخت، بر عزم افغانستان برای گسترش روابط و همکاری‌های خود با ایران تاکید کرد.

وی اطمینان داد که افغانستان از هیچ تلاشی برای کاهش نگرانی‌های تهران در مورد امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک خود دریغ نخواهد کرد.

این گفت‌وگوی تلفنی پس از آن صورت گرفت که عده‌ای به سفارت ایران در کابل پایتخت و سرکنسولگری آن در شهر هرات در غرب افغانستان حمله کردند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: طالبان ، افغانستان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
0
0
آقای ریسی شما دیگه رییس جمهور ما ملت ایران نیستید شما ریس جمهور افغان ها هستید ..تلویزیون هم تلویزیون افغان ها است .مجلس هم مجلس افغان ها است
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان