تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

تغییر مکانیزم یارانه نان کلید خورد؟

رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی (نان‎های حجیم و نیمه‌حجیم) تهران گفت: از دیروز سامانه آرد برای واحدهای صنفی نان فانتزی بسته شده و همین امر وضعیت به هم ریخته ای را در صنف حاکم کرده است.

تغییر مکانیزم یارانه نان کلید خورد؟

رویداد۲۴ محمدجواد کرمی، افزود: به ما گفته‌اند طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو آرد برای واحد‌های نان فانتزی از ۱۷۵۰ تومان به ۱۶ هزار تومان رسیده است این در حالی است که هنوز دقیق نمی‌دانیم قیمت آرد تحویلی به ما چقدر است و با چه قیمتی در صورت باز شدن سامانه می‌توانیم آرد بخریم.

وی گفت: متاسفانه حذف یارانه آرد و نان را با بی‌نظمی بسیار بالایی کلید زده‌اند و این وضعیت، شرایط فعالیت را با ابهام مواجه کرده است.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه آیا ممکن است وضعیت قیمتی آرد مانند استان گیلان دوباره به شرایط عادی بازگردد؟ گفت: این تصمیم حالا برای کل کشور گرفته شده است. پیش از این برای گیلان این تصمیم را گرفتند، اما دوباره قیمت را به حال عادی بازگرداندند، اما حالا قیمت را برای کل کشور افزایش داده اند.

او با تاکید بر اینکه هیچ اطلاع رسانی قبلی در این خصوص صورت نگرفته است، ادامه داد: نان باگت در حال حاضر شش هزار تومان است، اما در صورتی که قیمت آرد به شانزده هزار تومان بردس، قیمت هر نان باگت هجده هزار تومان خواهد رسید.


بیشتر بخوانید: قیمت ماکارونی هم گران می‌شود؟


وی با اشاره به مفاد برنامه ششم گفت: در برنامه پنجم و برنامه ششم تاکید شده باید چهل درصد مصرف بر نان حجیم منتقل شود، اما حالا یارانه نان‌های حجیم را برداشته‌اند و در نتیجه رقابتی نابرابر میان نان‌های سنتی و فانتزی ایجاد می‌شود چرا که فاصله قیمتی نان‌ها بسیار بالا می‌رود.

وی با اشاره به اینکه ۶۸۰ واحد صنفی نان فانتزی در شهر تهران فعال است، ادامه داد: به طور متوسط در هر واحد بین شش تا ۱۰ نفر فعالیت دارند و این وضعیت سبب می‌شود این واحد‌ها با افت فروش و خطر تعدیل نیرو مواجه شوند.

کرمی گفت: اگر قرار است یارانه نان حذف شود، باید تدبیری دقیق به کار گرفت تا مشکلی متوجه واحد‌های تولیدی نشود، اما در سایه ابهامی که وجود دارد دقیق نمی‌دانیم چه تصمیمی گرفته شده است.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت نان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
0
0
کدام سیاست دولت مشخص است که این یکی بخشد امروزوخردکنندگان ب نچ نامه زدن به دولت که بلا تکلیف هستند نزدیک به دوماه گداشت دولت هنوزبلاتکلیف است که چکارکند نه مچلس صدایش دراماده ونه رسانه هاچندکلمه نوشتن درهرحال خدابداد ملت برای بعدازرمصان برسد بادسته گل های دولت وگرانی های پیش رو وشورش های کل کشور ازنوع سال۹۸
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: