تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

شکست مقاومت دلار برای روند صعودی

در معاملات پشت خطی انتهای هفته نیز کاهشی‌ها نتوانستند دست بالا را در بازار داشته باشند و در نهایت دلار توانست بالای مرز مقاومتی به کار خود پایان دهد.

شکست مقاومت دلار برای روند صعودی
رویداد۲۴ بازیگران ارزی در هفته گذشته تمام تلاش خود را کردند که در گام اول، دلار را بالای مرز تثبیت کنند. آن‌ها چند بار توانستند نیرو‌های کاهشی را عقب برانند و مانع از ورود اسکناس آمریکایی به کانال ۲۰ شوند.

در معاملات پشت خطی انتهای هفته نیز کاهشی‌ها نتوانستند دست بالا را در بازار داشته باشند و در نهایت دلار توانست بالای مرز مقاومتی به کار خود پایان دهد. در این شرایط انتظار می‌رود که اسکناس آمریکایی در روز جاری در همین محدوده معاملات خود را آغاز کند.

تحلیل گران فنی باور دارند درصورتی که اسکناس آمریکایی به بالای سطح مقاومتی نفوذ کند، شانس افزایش قیمت وجود خواهد داشت. با این حال، ماندن دلار زیر محدوده، احتمال نزول تا محدوده ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان را فعال نگه خواهد داشت و باعث خواهد شد که معامله گران بلندمدت احتیاط بیشتری را برای قرار گرفتن در موقعیت خرید در نظر بگیرند.

در حالی که شماری از معامله گران با توجه به حمایت از دلار در مرز روانی انتظار دارند که اسکناس آمریکایی در مسیر صعودی حرکت کند، گروه دیگری معتقدند که اخبار مربوط به احتمال شروع مذاکرات هسته‌ای می‌تواند زمینه ساز برگشت یکباره قیمت شود. آن‌ها اشاره می‌کردند که برخی از خبر‌ها حکایت از احتمال تلاش قطری‌ها برای احیای برجام دارد و این موضوع می‌تواند رفتار بازیگران ارزی را تحت تاثیر قرار دهد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: